דילמה בין קוואסקי לבין הארלי

16/02/2007 08:39:06

 ברצוני לשאול את חוות דעת המומחים בנושא.
אני מעוניין בקסטום כבד ומתלבט בין הראלי לבין הקוואסקיvn1500 . היתרון
הראשוני שיש ליפני מול האמריקאי הוא המחיר! במחיר של ספורטסטאר 1200 משנות
התשעים המוקדמות אפשר לקנות vn1500 משנות האלפיים המוקדמות. בנוסף עקב העובדה
שהמנוע של הארלי מקובע לשילדה עם ברגים ישירים הוויברציות מחייבות אותך לחזק
ברגים לעיתים די דחופות, בעוד שהיפנים מחזיקים מעמד הרבה זמן בלי להתפרק. אין
ספק כי הארלי הוא גס, פשוט ואמין, אך קשה להתחרות באמינות של היפנים וגם הדבר
האחרון שרוכב רוצה הוא להתקע בצד הדרך... כמו כן היפנים יותר זולים וזמינים
מבחינת חלקי חילוף. אך אין מה לעשות, הארלי זה הארלי! זה אופנוע עם נשמה וקשה
שלהישאר אדישים לעובדה הזו... אז מה אתם אומרים, מה לקנות? 

אייל פינטו

אייל שלום
העלית את כל הנקודות החשובות. נו, אז מה אתה אומר?? ע"ש

ולתשובה יותר רצינית:
אהלן, אייל! התשובה פשוטה מאוד - לקנות את מה שאתה אוהב! אם אתה איש של הרלי ויש לך אהבת אמת עם הבהמה ממילווקי, אין בכלל קשר לכל העליונות הטכנלוגית והאמינות של האופנועים מיפן. מצד שני אם אתה לא פוסל על הסף את החלופה מערצם של הסמוראים, תוכל להנות מאופנוע מצויין שנראה אפילו טוב יותר מ"הדבר האמיתי".

הרי הספורטסטרים עם כל הפשטות מעולם לא יהיו אמינים ויעילים כמו הוולקאן היפאני, נקודה חשובה עוד יותר זה המראה הנכון, הרליסטים מושבעים מעדיפים את הביג טווין, אופנועים גדולים כמו פאט בוי או הריטג' סופטייל קאסטום ולספורטסטרים מעמד מעט נחות יותר. אמנם לא מומלץ כלל להזכיר את הקוואסאקי לקבוצת הרליסטים שיכורים, אבל אין ויכוח שהמראה הנכון דווקא קיים, עיצובו מוצלח למדי ואפילו מוצלח במידת מה מאופנועים אמריקאיים רבים.

הנקודה החשובה ביותר לטובת הרלי, אפילו ספורטסטר, זה התדמית השיווקית וקהל הלקוחות הנאמן שהולך אחריה, תרגיש את עצמך כחלק ממועדון אליטיסטי, גם אם תרכב על ספורטסטר חלוד משנת 89. הרלי קטן שכזה יכול גם להפתיע ביעילות ושימושיות רבה, במיוחד כאשר כל הגדולים נתקעים בפקק הרחק מאחור. עם תחזוקה נכונה והקפדה על סגירת ברגים תקופתית לא תראה בעיות אמינות מיוחדות.

אישית, עמדתי לפני כמה שנים באותה הדילמה. העדפתי להשקיע את כספי בקוואסאקי וולקאן 1500 ולא להכנס לסיפורי שיפוץ של איזה ספורטסטר,למרות שאפשר היה לקבל אופנוע מחודש לגמרי במחיר זהה. מאז גיליתי הרבה איכויות בקוואסאקי, פשטות האחזקה והעלויות הנמוכות הנלוות לזה, האופנוע שלי הוא מהבציר הראשון, עוד לפני ההזרקה והמחשוב, אהוב מאוד בעולם הרחב ובמיוחד בארה"ב, שם היה שיאן מכירות בזמנו. בניגוד להרלים רבים שאינם יותר מצעצועים יקרים לאנשים עשירים מאוד, האופנוע שלי בהחלט סיפק את הסחורה ועשה טיולים ארוכים רבים עם אפס תקלות. אפילו הפתיע בצריכת דלק טובה, כמעט עשרים קילומטר לליטר בכבישים הפתוחים.

אז תשובה של ממש לא קיבלת עדיין, אך נראה לי שאם הייתי עושה את החישוב מחדש, גם היום בחירתי הייתה זהה, אני כנראה לא טוב מספיק להרלי, בטח לאור מחיריהם הגבוהים, ליבי בארץ השמש העולה והאופנוע המצויין שבא ממנה. 

COLT

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.משהרק הארלי ! (1)20/02/2007 18:24:52
שלום אייל, גישתו של קולט ולידית לחלוטין אך מנסיון - שגויה. רוכבי הקווא תמיד ירגישו מתנצלים (גם אם טכנולוגית אין שום סיבה) ויאלצו להסביר שהם רוכבים על חיקוי.
2.משהרק הארלי (2)20/02/2007 18:25:44
אני רוכב על ספורטסטר 1200 ומחיר האחזקה הוא 0. אני אחזור גם בכתב - אפס! שוב ברגים מתעופפים ולא נעליים, דלק ולעבודה. אז אולי קולט רוכב על טכנולוגיה עדיפה, אבל בוודאי לא אמינה יותר.
3.משהרק הארלי (3)20/02/2007 18:26:08
מעבר לזה - הסחירות - אי אפשר למכור קווא. לך תסביר לישראלים (פה זה לא אמריקה) שסקודה זה כמו פולקסווגן רק יותר זול. פה לא קונים סקודה (אם אתה לא נהג מונית). נקודה. תחשוב על זה. רק הארלי, למרות שהקווא הוא אחלה.
4.iggey21/02/2007 09:27:02
תרכיב אופנוע לבד . זה הכי קאסטום שיכול להיות ולא משנה מה היה הבסיס
5.urrevn24/02/2007 04:49:58
גם אני היתי בסרט הזה. .ולפני חצי שנה רכשתי VN800 במצב מעולה ואני נהנה מכל רגע. אז קל וחומר שתהנה מ1500. אבל באופנועים הבחירה שלך יכולה לצאת רק מהלב שלך. וכפי שצינת הארלי זה הארלי. וVN גם אם הוא יותר טוב.הוא רק כמו.
6.uziקווא15/03/2007 16:10:14
יש לי VN800 כבר 3 שנים, אני נהנה מכל רגע, סחירות כמו הרלי, אין רמזור שלא צועקים "מוכר". לך על הגמיש, הרך, המפנק. עזוב אותך מוויברציות, פוזה ודאווין. 1. אגב, מי מכיר את התופעה של נזילת דלק מהצינורית (עודפים?) בחלק העליון של הקרבורטור, מה זה?.
7.UZIVN80015/03/2007 16:12:49
כל אוהבי הVN800. אני מחפש אתר מימנו ניתן להוריד את ספר התחזוקה (לטיפולים קטנים) מישהו מכיר? עוזי


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים