מכתבים ותשובות: קאוואסאקי KLR 250 או KLX250

25/05/2006 21:59:37

שלום,
אשמח לדעת מה ההבדל בין הקוואסקי KLR 250 ל KLX250 ?
האם הדגמים מומלצים\מוצלחים ?
איך השוק של האופנועים האלה?
האם יש הבדל בגובה \ משקל בין שני האופנועים ?
מה כדאי לבדוק שקונים את האופנוע הזה ?
איזה מבין שני הדגמים מומלץ יותר ?
ובכלל איפה אוכל לקרוא על הדגמים האילו - מבחני כביש וכד' ?

תודה,
חן


חן שלום

ההבדל גדול למדי, האחד (KLR250) הוא דו"ש צנוע, נמוך וקל, עם יכולת שטח נמוכה יחסית אך יעילות מדהימה בעיר וכח מנוע מרשים למדי לנפחו. האח הקרבי יותר (KLX250) הוא גבוהה יותר, פועל יוצא של מהלך מתלים, אלה גם מתקדמים יותר(במיוחד דגם ה-R ואחריו גם KLX300), מנוע קרבי עוד יותר, שני כוח סוס יותר! בלם דיסק אחורה במקום התוף של הKLR.

השוק לא משהו, לשני הדגמים. KLRים לא נמכרו חזק כשהיו חדשים ולא רבים נשארו במצב טוב נכון להיום. KLXים זכו להעביר את רוב חייהם בשטח ולכן שרדו עוד פחות. בגלל שהצילינדר מכוסה חומר מונע שחיקה, הוא אמנם עמיד יותר, אך גם לא ניתן לחריטה, במקרה של אוברול יהיה צורך לקנות חלקים מקוריים יקרים מאוד. מערכת קירור המים גם רגישה לנזקי נפילות ולהזנחה, נקודה כואבת באופנועים ישנים שעברו ידיים רבות.

לגבי מה לבדוק, אז התשובה קצרה - הכל! אופנוע קטן, מנוע עדין, אחרי שנים בידיים של רוכבים מתחילים שלא מקפידים על טיפולים ואחזקה נכונה, רכיבה לא זהירה במיוחד בשטח לגבי KLX. לא פעם מחיר התיקונים יעלה על מחיר האופנוע ולכן לקנות אחד כזה ללא בדיקה מקצועית במוסך רציני זה טעות כואבת ויקרה. עלויות האחזקה והתיקונים היקרים יחסית הם שהכריעו במאבקם של דגמים אלה מול המתחרה העיקרי - DR350 של סוזוקי. הסוזוקי גם מצוייד במתנע חשמלי משנת 94, בניגוד לשני האחרים.

מי מומלץ יותר? תלוי בשימוש, אם זה רכיבה בעיר וגיחות קצרות לבינעירוני, KLR יעשה את העבודה מצויין, יותר טוב מכל קטנוע. אם רכיבת שטח של ממש בתוכניות - KLX הוא האופנוע לזה. מבחני דרכים לאופנועי האלה אולי ניתן למצוא במגזינים ישנים ממש, האופנועים האלה לא חדשים, אפילו שלמיטב ידיעתי, ה-KLR מיוצר עד 2005 ללא שינוי של ממש. KLX הוחלף כבר מזמן ע"י KLX250 R ואחריו גם KLX300. גרסת 250 עדיין נמכרת בשווקים מסויימים.

מצורפים קישורים לאתרים בנושא:

אתר עם כל המידע על KLR250
http://home.earthlink.net/~klr250informationexchange/index.htm

עוד קצת על KLR
http://en.wikipedia.org/wiki/Kawasaki_KLR250

אתרים המספקים מידע על KLX250 הישן לא מצאתי, יש לא מעט מידע על הKLX300 הדומה, אך מוצלח הרבה יותר.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kawasaki_KLR250

בברכה
רומן גלצר
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים