מכתבים ותשובות: החלקת גלגל אחורי בפניה

30/04/2006 08:15:45

 אני רוכב חדש,וככל שאני צובר יותר ניסיון,מהירות הרכיבה עולה,ואיתה
החשש מהחלקת גלגל אחורי בפניה.
שאלתי רוכבים אחרים וכל אחד אמר לי משהו אחר :הרפיה חלקית מהגז,היגוי
נגדי,ועד לא לשנות כלום ולתת לאופנוע לחזור לאחיזה בעצמו.
אשמח אם תוכלו לייעץ לי מה אני באמת צריך לעשות?

תודה 
יוסף ישראל 

יוסף שלום
בא ונתחיל מהתחלה: אין הרבה סיבות שגלגל אחורי יחליק בפניה אם רוכבים חלק. דהיינו אם אתה לא פותח בפראות את המצערת תוך כדי פניה כשהאופנוע מוטה משמעותית. צמיג סביר, וגז פתוח מעט לכל אורך הפניה, ישמרו על האחיזה של הצמיג את הקרקע ללא כל בעיה.

האינסטינקט הראשוני של הרוכב להחלקה של הצמיג האחורי הוא הרפיה מיידית של הגז, וצריך לעמול ולתרגל רבות את המצב, כדי להיכנס למצב תודעתי במצב החלקה, כך שהרוכב לא ירפה אינסטינקטיבית מהמצערת (ובעולם שכולו טוב, אף ישתמש בהחלקה של הצמיג כעזר הוסף להיגוי בפניה). כך שבא נצא מנקודת הנחה שברגע שקרה לך המקרה, שחררת את המצערת. הפעולה השניה שהרוכב מבצע אינסטינקטיבית בד בבד במצב כזה, היא יישור של האופנוע, וכאן אנחנו נכנסים לפיתרון - לא ממש פשוט, וצורך תרגול וקור רוח תוך כדי קרות המקרה.

לאחר שהרוכב משחרר את המצערת, ומיישר את האופנוע, מה שכאמור, קורה אינסטינקטיבית, הדבר הנכון לעשות הוא להוריד במהירות שוב את האופנוע אל קו הפניה, ולהמשיך ברכיבה. לא מעט מקרים כאלה נגמרו במעקה בטיחות או צלע הר כי הרוכב פשוט איבד את העשתונות, ופחד להטות שוב את האופנוע אל תוך הפניה. לכן חשוב לתרגל במגרש מצב דומה, כמובן מבלי להחליק את הצמיג: רכיבה בהטיה, יישור מהיר, וירידה מהירה שוב אל הפניה. לכן סדר הפעולות במקרה הזה יהיה כדלקמן: 1. החלקה, 2. שחרור אינסטנקטיבי של המצערת, 3. יישור אינסטינקיטבי של האופנוע. 4. מבט המופנה מיידית אל המשך הפניה ולא אל צד הדרך - חשוב ביותר, גם בתרגול, 5. הטיה של האופנוע אל תוך הפניה תוך פתיחה מחודשת ועדינה של המצערתץ

כאמור, צמיג סביר, ורכיבה עם מצערת פתוחה באופן קבוע תוך כדי פניה, עם מבט המופנה אל המשך הפניה, ימנעו את ההחלקה הנ"ל, ולכך צריך לשאוף.

רכיבה מהנה. כאן תמצא כתבה על מבט נכון, ועוד תורות רכיבה

ע"ש
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1..יוסף30/04/2006 13:40:42
תודה רבה על ההסבר המפורט. בנוסף לכתבות הנוספות ,מדהים איך רכבתי על אופנוע עד עכשיו בלי לדעת את כל הדברים הללו. למעשה רק עכשיו אני יתחיל ללמוד לרכב על האופנוע.
2.yyyברצינות01/05/2006 20:15:04
למה אתה עמיר שבתאי, לא מקים קורס מתחרה לקורס של גידי פרדר? אם היית עושה אחד, הייתי נרשם ברצון.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים