הבלוג של כRובי: השופט חשין מעל לחוק

04/08/2006 08:12:25

נדחה ערעורו של פרדי נצר, בו פגע השופט מישאל חשין

תומר ברעם (כRובי), מפרסם בבלוג שלו רשומה המעלה ספקות לגבי המשפט "חוק אחד לכולם". ולא שלא ידענו את זה קודם....


פרדי נצר, האופנוען שנפגע בתאונת דרכים ממכונית הוולוו של שופט בית משפט העליון לשעבר מישאל חשין, נדחה גם מבית המשפט המחוזי. למרות שהייתה סקיצה שצייר שוטר התנועה במקום, המוכיחה מעל לכל ספק כי השופט אשם בתאונה, לא קיבל בית משפט השלום את עדותו של השוטר, וכך גם עשה בית המשפט המחוזי בירושלים. (חישבו רגע בעצמכם – ממתי בית משפט לא מקבל את מילתו של שוטר תנועה, המוסר עדות תחת שבועה?). 


השופט חשין. מעל לחוק!!!

גם התיק שנפתח במשטרה בנושא התאונה, המכיל עדויות שמוכיחות מעל לכל ספק כי השופט אשם, נעלם "באורח מסתורי" ממדפי המשטרה.

והשופט חשין? שלגביו פרדי העיד במשטרה (ואח"כ גם מול בית המשפט), כמי שהתנצל מיד על התאונה ואף הציע לרכוש עבור הרוכב מעיל חדש במקום האחד שנקרע? ובכן, השופט חשין מכחיש הכול כעת, ומסרב להודות באשמה. למעשה, הוא אפילו עסוק בתביעת 100 אלף שקלים כנגד עיתון שהוציא לדבריו את דיבתו כשטען לאשמתו בתאונה. (אגב, אם השם "חשין" נשמע לכם מוכר, הרי שהוא שימש כיו"ר וועדת הבחירות המרכזית האחרונה).

אתמול פגשתי את אביו של פרדי נצר, המחזיק במוסך למכוניות בירושלים. לדבריו, התעקשותו של בנו לזכות בפיצוי על הנזק הכספי שנגרם לאופנועו, מגיעה כבר לעלות של 60 אלף שקלים, הכוללים את עלות העו"ד והגשת הערעורים.

ההרגשה הכללית מקריאת ושמיעת הנתונים השונים סביב הפרשייה, מריחים כמו מדינת עולם שלישי בה שופטים לוחצים יד האחד לשני, מגבים זה את זה, גם במחיר של פגיעה בעקרונות צדק בסיסיים. מעמדו הרם של חשין במערכת המשפט (שכבר פרש, כאמור), מעמיד את השופטים המכהנים כיום במצב בו הם נאלצים להתרפס בפניו, ולבחור בהחלטות שרומסות את האזרח הקטן למען האינטרסים של קהילת השופטים הישראלית. במילה אחת? בושה.

זו אינה הפעם הראשונה שהשופט חשין מעורב בנושאים הכוללים בעייתיות בכל הקשור למוסר השופטים. שימו לב לטקסט הבא (מתוך הערך "חשין" בויקיפדיה):

"... באוגוסט 2005 ישב חשין בדין משמעתי של השופטת הילה כהן, שהואשמה בזיוף פרוטוקולים של בית המשפט שבו כיהנה. השופט חשין פסק... שיש להעביר את השופטת כהן לבית דין אחר, אך לא להדיחה. פסק דין זה ספג ביקורת ציבורית חריפה, בטענה שיש בו יחס סלחני במיוחד לשופטת שסרחה, ועל כן פגיעה באמון הציבור במערכת המשפטית. עוד נרמז כי השופט חשין מיודד עם עו"ד יעקב רובין, פרקליטה של הילה כהן, ואף השתתף בחתונת ילדיו..."

אתם קולטים? יד רוחצת יד, ואחד שומר על גבו של השני. מדינת עולם שלישי.

ואם להפוך את הנושא לחשוב עוד יותר, הרי שישנם קולות הטוענים שבשל פועלו של חשין, יש צריכה המדינה לבחון את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה (!), בבחירות הבאות בכנסת לבית הנשיאות.

איפה מועדון האופנועים הישראלי בנושא? והעיתונות הדו גלגלית, המודפסת והאינטרנטית?

עוד בנושא:
ב"הארץ" 

להמשך הפוסטשליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.גם אני04/08/2006 09:09:44
זו בושה וחרפה למדינה וראשיה. אולי כולנו צריכים להתאגד ולעמוד מולו בבג"צ. אבל במחשבה שניה הסיכוי שכולנו נתאגד הוא קטן יותר משהשופט יודה שהוא אשם.
2.קולרגול05/08/2006 21:44:14
רואה את הכתוב ולא מאמין שאני חי במדינה כזו. בוזה לשופטים ובושה לעם שאלה הם נבחריו.
3.kingmor06/08/2006 22:38:41
המדינה כבר מזמן הפכה לרפובליקת בננות רק מהפכת אזרחים תפתור את הבעיה
4.cardinalדרך להגיב08/08/2006 14:25:47
פשוט להימנע מי טיפוח השחיתות כל שהיא. זה קשה אבל זה תורם לאושר האמיתי. די לשרת את המשרתים כי הם מרגישים שהם שולטים בזכותנו. לחשוב / לשקול / להחליט כי אחרת הכאב רק יגדל.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים