לפעמים עדיף להישאר בבית - עמיר שבתאי

13/03/2006 18:25:35

יום שלישי, היום בו בחנתי את ה-ER6F, לא היה יום טוב. האמת היא שזה היה יום די מחורבן. מסוג הימים שיש לך הרגשה שבכלל אסור לך לצאת מהבית יהיה מה שיהיה, אבל אתה יוצא בכל זאת. נאמן לאמונה שלי שלא להאמין באמונות טפלות, אני לובש בבוקר את החליפה ונועל את המגפיים, מוריד את קסדת המבחן ואת הכפפות מהשלב הגבוה על הארון, ומתכונן לרכיבה בנוהל רגיל למדי: זוג אטמי אזניים, אחד שטוף ואחד חדש למקרה של אובדן, כמה מכות קלות מצידי הסליידרים לוידוא שהם מוצמדים היטב במקומם, בדיקה של נקיון משקף הקסדה, תיק עם ציוד הכרחי כמו טלפון נייד, בקבוק מים וארנק, ואני נושק לאשה לשלום בפנים נפולות משהו, ולא בעליצות המאפיינת ימי מבחן.

ההרגשה רעה. היום תיערך הלוויה של עידו, ואני עדיין מתלבט אם להגיע. קצת אחרי השחרור מהצבא עשיתי לי מנהג שלעולם (כמעט) לא להגיע ללוויות, ואני מחליט לשבור אולי את המנהג הזה. המוות של עידו משום מה השפיע עלי קשה למדי. בטח לא בצורה שמוות משפיע עלי בדרך כלל. אולי זה סוג הבן אדם, האופי המצויין שלו, החיוך שלעולם לא ירד לו מהפנים. אולי זה בגלל שהייתי שותף משהו לתכניותיו העתידיות, כשהוא לקח אותי לסיור ברחבי העסק כשהוא רכש אותו והראה לי בדיוק מה עומד לקרות בכל פינה. אולי כי גם ראיתי את זה קורם ומתבצע, ולאחר מכן את התוצאה הסופית. משהו בעידו גרם לי, מסתבר, להתחבר אליו, ואני בכלל לא ידעתי. עד שהוא נהרג. 


אני עולה על האופנוע בתחושה לא טובה. את הצילומים בזמן האחרון אנו עושים לפני שלב המבחן עצמו, ואני ואילן מגן – הצלם, עושים את הדרך לכיוון ראשל"צ. אנו מפספסים את הפניה מאיילון לראשון, ונאלצים להמשיך עד ליבנה כדי לחזור חזרה. אני עוצר בצד ואילן אחרי. אנו מקשקשים מעט ואני אומר לו בהרגשה מחורבנת למדי ש"ישנם ימים שלא צריך לצאת מהבית". משהו באויר של יום שלישי היה שלילי. שלילי חזק, ואני הרגשתי את זה, אבל אני שונא נסיגות לאחור. זה דבר שקשה לי פיסית לבצע. כמה דקות אחר כך הצטערתי שלא נסוגותי לאחור.

אנו עולים על המחלף ליבנה. פול טריילר ענק שמוביל דלק נעמד מאחורינו. אילן משמאלו, ואני בפינה הימנית שלו. האור מתחלף לירוק, והטריילר מיד מתחיל לנסוע... עלי. אני נופל על הכביש עם האופנוע החדש על הרגל שלי, מביט למעלה, ורואה.. נו, פול טריילר ענק שמוביל דלק כשהגלגל הימני הקדמי שלו עומד לעלות עלי. הנהג מרגיש איכשהו שהוא פגע במשהו, הצעקות של אילן לא מותירות לו מקום לספק, והוא יורד היסטרי מהרכב. היסטרי ברמה שאני עוד צריך להרגיע אותו, וגם את אילן שכמעט מכה אותו. אנחנו מרימים ביחד את האופנוע, שום נזק רציני. האופנוע כאמור, נפל עלי.

כבר חשבתי שקרה לי הכל על אופנוע, אבל מסתבר שלא. פול טריילר עדיין לא דרס אותי במצב עמידה. אנו יוצאים לשלב הצילומים, ואני פוחד להשכיב את האופנוע. ההרגשה הרעה ממילא, הלוויה של עידו - שאני מחליט בסופו של דבר שלא להגיע אליה, והתאונה המיותרת כל כך, הופכות את היום לאחד הימים שאתה לא רוצה לרכב בהם. הפרונט חסר הרגש של האופנוע מוסיף גם הוא את פך השמן הקטן שלו למדורה שמתחוללת לי בפנים, וברגע שאני מחליט ממבט בצג המצלמה ש"יש לנו את זה", אנו מפסיקים לצלם. אני מחליט להגיע הביתה להפסקה קלה ולהמשך המבחן לאחר מכן. ניב חיימי - לשעבר עורך מבחני הדרכים של בייקס, והמדריך הראשי של קורס "אופנוען מאומן", שנמצאים במגרש בראשון באיזור הצילומים שלנו, הופך לרגע להיות הרגע המאושר של היום, כשאנו נפגשים אחרי כשנה של נתק, ומרים לי מעט את מצב הרוח. אני מגייס את כל כוחות הנפש כדי שלא לחשוף החוצה מול ניב, אביעד אברהמי מ"פול גז" ומשה פרחי מ"מוטו" ועוד כמה ידידים שנמצאים שם את השריפה שמתחוללת לי בפנים, ויושב שם מעט ביחד עם אילן שתופס כמנהגו פינה שקטה בצד. הזמן הזה מנוצל גם למחשבה על המשך היום, ואני מחליט להמשיך כאמור, את יום המבחן לאחר הפסקה קלה בבית.

אז המשך היום היה דווקא סביר יותר. רכבתי רגוע למדי ברוב שלבי הרכיבה למעט חלקי מבחן הכרחיים בהם רוכבים מעט אחרת, ודווקא הרכיבה היא זו שהרגיעה אותי בסופו של דבר. אבל דבר בסיסי אחד למדתי מהיום הזה: לא משנה כמה קבעת את יום הרכיבה הזה מראש, ולא משנה כמה אתה מרגיש מחוייב לקוראים שלך, ישנם רגעים שצריך להקשיב לקול הפנימי שלך. ישנם ימים שפשוט לא צריך לצאת מהבית.
 

(תמונה מתוך מבחן להונדה VTX1800)


שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.אילןאספירציה13/03/2006 19:19:00
זה מה שצריך בימים קשים
2.למי אכפת14/03/2006 08:31:13
תענוג לקרוא אותך. גם לי קרה שיצאתי מהבית כשהרגשתי שלא הייתי צריך ועשיתי תאונה. כמה אתה צודק....
3.TTRהערה בנוגע למשאית..16/03/2006 17:06:00
בתור רוכב ו..נהג פול-טרלייר.הצד הימני של כל משאית שלא תהיה - ביחוד הגבוהות מת לחלוטין!!. עשרות אם לא מאות פעמים כמעט ועליתי על מכוניות עם גלגל ימני.עשו טובה שימו לב לזה כשאתם על הכביש.
4.yyy17/03/2006 17:25:54
ככה אתה נראה כשאתה פוחד לרכב? וחוץ מזה, אהבתי את המשפט "מרגיש מחוייב לקוראים שלך". ח"ח


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים