איציק קריטי - לחופש נולדלחופש נולד
והיום שידור מיוחד מטעם 'נשיונאל-גיאוגראפיק', הערוץ שמביא לכם בעלי חיים מוזרים ותרבויות מוטרפות, מגלה את סיפורם של יצורים משונים הנקראים "אופנוענים ישראליים". ש. אגזוזי, רוכב אופנוע מהסוג הנפוץ בישראל, קם בבוקר וירד אל בור המים המקומי כדי לתדלק. ליד הבור של 'פז' פגש אגזוזי כמה מתושבי הג'ונגל האחרים, כמו אהבלינה הנהגת הקשישה, מניוקי השוטר, לא-זז נהג המשאית, חותכי בעל המונית ויוסי הנהג הממוצע. אגזוזי ידע כי זאת העונה בה קוסיאלה, הנערה הישראלית השכיחה, עוברת את תקופת הייחום הידועה בשם 'אין לי בן זוג לחגים'.

בתקופת הייחום הקוסיאליות מצמיחות חצאיות קצרות ואיפור משוכלל כדי למשוך את תשומת הלב של בני-זוג אפשריים, ורועות בהמוניהן ליד חלונות הראווה של חנויות הבגדים והאבזרים. בתקופות אלו חלים גם בזכרים שינויים הורמונליים הגורמים להם להיות תוקפניים ושעירים אפילו יותר מהרגיל, ואגזוזי ידע כי כדי לצוד קוסיאלה עליו לשמור על כל יתרון אפשרי, ולכן יצא אל דרום ת"א - אותו חלק ביער בו התרחש באופן קבוע קרב אימתני בין האגזוזנים ובין המוסכניקניקים, גזע אכזר של שודדי-ארנקים ומקלקלי-מנועים, שיש להכניעם כדי לסחוט מהם את החומר הידוע בשם 'טיפול תקופתי' המאפשר לדהור בקצב הרצוי שבו יש סיכוי לתפוס קוסיאלה רעננה. כדי להגיע לדרום ת"א מהביצה הטובענית בה גר בדירה שכורה, אגזוזי נאלץ לעבור באיילון, נתיב תחבורה מרכזי לשוכני הג'ונגל. אגזוזי נשא תפילה חרישית בתקווה שהתערבות אלוהית תעזור לשמור את ישבנו השעיר מלהיות מחולק ליותר משני חלקים. הטורפים ביער ארבו לאורך הדרך ונהגו להתנפל על החלשים שבעדר הדוהר לאורך נתיבי איילון. העדרים מצידם הסתמכו על מספריהם הגדולים כאמצעי הגנה, התעלמו מכל דבר מלבד הנוסע לפניהם, והיו אף הם דורסניים ומסוכנים ביותר.

אגזוזי החל לדהור לאורך הנתיב ועד מהרה היה עליו להתחמק מפרחי, הטורף הבת-ימי המצוי המצויד במערכת קול סופר-קוואדרו אימתנית לרכב, שהשליך מהחלון פחית משקה ריקה היישר אל מתחת לגלגליו. אולם תרגיל ההתחמקות הביא את אגזוזי לטווח פגיעה קרוב לאהבלינה הנהגת הקשישה, יצור חסר-רחמים וחסר כל יכולת לראות לטווח העולה על חצי מטר מעבר לחרטום המכונית שלה. אהבלינה לא הבינה למה הנהגים צופרים מאחוריה בחריצות, ומפריעים לה לנווט את המכונית במסלול השמאלי בה נסעה במהירות מסחררת של 30 קמ"ש. אולם מראהו של אגזוזי הקרוב אליה גירה את חושי הטרף שלה, והיא סטתה במהירות אל מסלולו של אגזוזי במטרה לשטח את היבחוש החצוף. תרגיל התחמקות מהיר לשולי הדרך הציל את אגזוזי מדריסה אבל עתה הוא נמצא בשוליים והיה עליו לשרוד בטריטוריה של מניוקי. אגזוזי ידע כי מניוקי אינו שואף להרוג, אלא רק למצוץ מנה מדמו, או להטיל בבשרו ביצה של ברירת-קנס, שמאוחר יותר תתפתח לאבו-שיפטוט, יצור אטום שכלית אך בעל יכולת לטרוף את אגזוזי בנגיסה בודדת. ואכן, כמעט מיד שמע אגזוזי את קול הסירנה המופק ממלתעותיו הפעורות של מניוקי. אגזוזי הפעיל את שרירי מנועו כדי להימלט מאזור הסכנה, ליבו דופק בפראות למשמע המלתעות האדירות הנסגרות עליו. גם מניוקי האיץ כשהוא שמח על הטרף העסיסי, אבל חלקו האחורי של אגזוזי עוצב ע"י הטבע בדיוק לשרידה במצבים כאלו, והמלתעות החליקו על המספר המקופל למשעי ואפשרו לאגזוזי להימלט. אגזוזי נשם לרווחה ועלה על המחלף הקרוב, אבל עוד לפני שהספיק להגיע אל מקום המרבץ של המוסכניקניקים הגיע לאפו ריח ממכר. אגזוזי נלחם בשארית כוח הרצון שלו אבל נכשל, והאופנוע כאילו ניווט מעצמו אל מקור הריח – חנות אבזרים לאופנועים, שבחללה היה ריח מוצרים החדשים שאף אופנוען לא יכול לעמוד בפניו. אגזוזי רחרח בתאווה זוג כפפות חדשות, הסניף ריח גלג"שים וליקק קצת צמיג 'סליק' עסיסי, אבל כשהתעורר מעלפונו על המדרכה לפני החנות התברר לו כי כספו נטרף ע"י חנות האבזרים. עצוב ומדוכא יצא אגזוזי לנסיעה חזרה לביתו, אולם בדיוק אז קלט מבטו קוסיאלה דשנה שישבה לתומה בתחנת אוטובוס נידחת וכאילו חיכתה רק לו. אגזוזי סימן למצלמה לחכות, ופנה לכיוון הטרף. רוצים המשך לקורותיו של אגזוזי? אוהבים/שונאים אותו (או אותי)? עכשיו אתם יכולים לומר לי את זה אישית: krity7@netvision.net.il

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים