מילון צרפתי עברי

26/05/2006 08:02:28

רג'ינלד דומויין, עולה חדש מצרפת וחבר במועדון הרלי צרפתי, החליט לרגל עלייתו לישראל לפרגן לעצמו אופנוע חדש. חבירה עם "אומנות אחזקת האופנוע" נתנה לו את האופנוע ש"תמיד חלם עליו". סוף ציטוט.

עמיר שבתאי

כשרג'ינלד דומויין, עולה חדש מצרפת הגיע לישראל, הוא ויתר על האופנוע ששימש אותו בצרפת. אך לא איש שחי ואוהב אופנועים, וחבר במועדון הרלים צרפתי, יוותר על האהבה. מפגש עם עופר מאומנות אחזקת האופנוע, הוליד אופנוע חדש לחלוטין, וכמי שראה אותו עין בעין, אני גם מתחייב לכם שהוא לא פחות ממהמם. 

אופנוע הבסיס, ספורטסטר 882 מודל 92, נרכש על ידי אומנות אחזקת האופנוע כגרוטאה. האופנוע עמד שנים באיזור שוק הפשפשים ב"מצב זוועה", וכשרג'ינלד ראה אותו בפעם הראשונה, הוא בעצם ראה חתיכות של אופנוע מפורקות על מדפים, ועוד כמה חתיכות בתוך ארגז. מתוך הארגז, יצא פרוייקט האופנוע שלו - שאתם רואים בתמונות - לדרך.

המנוע כמובן עבר שיפצורים. אומנות אחזקת האופנוע נותנים שנה אחריות על האופנועים אותם הם בונים, וככאלה, הם מעבירים את המנוע סדנת שיפורים שהופכת אותו בעצם לחדש, וטוב יותר מהמקור. המנוע פורק לגורמים, ורוב חלקיו הפנימיים הושלכו לפח. גל הארכובה נשאר במקומו, אך כל המיסבים כולל פין גל הארכובה, הוחלפו בחדשים ומחוזקים. חרירי השמן של גל הארכובה נקדחו והורחבו, והתוצאה היא אספקה מוגברת של שמן לאיזור הכל כך קריטי של הקראנק. ואם כבר מדברים על שימון, גלגלי השיניים של משאבת השמן הוחלפו לגדולים יותר, הגורמים למשאבה לספק שמן במהירות רבה יותר בזמן נתון. הטלטלים אף הם הוחלפו לשניים מחוזקים של קאסטום כרום. 

הבוכנות המקוריות ננטשו לטובת קיט בוכנות 1,200 סמ"ק של WISECO. השסתומים הוחלפו לחדשים ומחוזקים מתוצרת ROW, והמנוע עבר פורטינג מושלם. הקרבורטור החדש בא מדיינוג'ט, והשלים אותו פילטר אויר פתוח של REV-TECH.

גלי הזיזים המקוריים פינו את מקומם לקיט של "אנרוז". הזיזים של גלי הזיזים החדשים רחבים יותר, ומאפשרים פתיחה ארוכה יותר של שסתומי הפליטה והיניקה. תוצאה של הנ"ל היא טווח רחב יותר ואספקה גבוהה יותר של כח בסל"ד הנמוך והבינוני. או בעברית, מומנט עדיף. גם ההספק עלה כתוצאה מכל השינויים, וכדי לעמוד בתוספץ ההספק, הוחלף גם המצמד באחד מחוזק של BARNET.

מערכת ההצתה הפרמיטיבית המותקנת בהרלים, הוחפה באחת הנותנת מלבד מזוית קידום ההצתה, גם אפשרות להחליט על סל"ד ניתוק ההצתה, ובנוסף יש בה אופציה לכיוון המתאים למנועי מירוץ (מנועי הרלי עובדים טוב עם משפרי מנועים למירוצי דראג). לסיום, הותקן רדיאטור שמן של RBS, ואגזוזי free flow המוציאים רעש נהדר. תאמינו לי, הייתי שם. 

קוסמטיקה קוסמית
המזלג הקדמי הושלך לפח, ובמקומו הותקן מזלג עם המון נוכחות וכרום המיועד במקור ל- FAT BOY. הקפיצים הפנימיים החולפו לפרוגרסיביים בהרבה מהמקור, ורג'ינלד, בעליו לשעבר של פאט בוי, מעיד כי ההשוואה בין שני המזלגות עושה עוול לאופנוע שלו. למרות שלמזלג הזה נהוג להצמיד חישוק בגודל 16", הרי שמשיקולי עיצוב החליטו המעצב ובעל האופנוע ללכת דווקא על חישוק בגודל 19". החישוק עצמו בא אף הוא מקאסטום כרום, ועונה לשם "DOOM". "אבדון" בשפת הקודש. המתלה האחורי מגיע אף הוא מבית "פרוגרסיב", ועובד טוב בהרבה מהמקור. בתחום הבלימה, דיסק הבלם הוחלף לחדש ואוורירי יותר, ומשאבות הבלם והמצמד נצבעו אף הן, והתוכן שלהן, כמו גם צינוריות הבלם, הוחלפו בחדשות מפלדה שזורה.

צביעת האופנוע הופקדה בידיו האמונות של קובי מ"קובי צביעת אופנועים (DCD)". השילדה עברה ניקוי חול ונצבעה בצבע מוזהב חום. מיכל הדלק החדש המאורך יותר והמוקשת (חושף יותר מנוע), עבר גם הוא דוגמת צבע, והוא לא פחות ממהמם. שאר האופנוע נצבע אף הוא בצבע מוזהב.

הכנף האחורית חדשה אף היא, ונחתכה ועוצבה בהתאמה לאופנוע. הכידון הרחב הוא מהסוג שכל צמות החשמל, החדשות אף הן, עוברות בתוכו, ומשאירות איזור קדמי נקי לעין, ומאד, אבל מאד, מבריק ונוצץ. מושב ה"מוסטאנג" מחולק לשני חלקים, וכדי להרכיב, מסירים את הסבל המותקן על הכנף בשני ברגים, ומתקינים את המושב האחורי. המראות חדשות ומעוצבות, והמאותתים מדגם bullet, עברו שיפצור לטובת הנחתם מתחת לכידון, במקום לצידי המזלג. 

סופו של יום
האופנוע החדש פשוט מהמם. לא פחות. הוא נוח לרכיבה, ורג'ינלד אכן משתמש בו בחיי היום יום ככלי הרכב העיקרי שלו. הכלי עוצב כך שיהיה יפה, אך לא פחות מכך, פונקציונאלי לחיי היום יום, ווכזה, הוא מהווה סיפור מוצלח למדי. 


רג'ינלד (מימין) ועופר גולדנברג - בונה האופנוע
 

 

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.אורי26/05/2006 16:44:56
הארלי בלי משענת כרום מאחורה?
2.יורי הקטן26/05/2006 17:55:22
צביעה מהממת ואופנוע מהמם. אני רואה אותו לפעמים בפתח תקוה.
3.מירוכמה?27/05/2006 23:36:47
וכמה עולה התענוג?
4.עפרבמציאות הוא יותר יפה28/05/2006 12:20:00
הפנס לא מתחבר בתמונות.
5.קרניי03/02/2007 10:51:36
אופנוע יפה!!
6.JonnyBoyפסססט...שכחתם להחליף את לוחית הרשוי23/07/2007 13:51:01
.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים