ההשקה האירופית של סדרת ה- F800 של BMW

02/04/2006 09:47:42

פיטר לרנר

אחרי תקופת פיתוח של 47 חודשים, השיקו BMW בימים האחרונים באירופה את ה- BMW F800S. על פי הודעת החברה מדובר באופנוע ספורטיבי למשקל בינוני שאמורים לספק שעות של הנאה עבור אופנוענים יומיומיים ועד למתיירים שבינינו. ה- F800, מתכבד במנוע 800 סמ"ק טווין מקבילי, המהווה עבור BMW חידוש היסטורי. כמו כן הרכיבו על האופנוע בולמי זעזועים חדשים ורצועת הינע שלא דורשת טיפולים.

עד כה היה פער גדול הרבה יותר מדי בין קטגוריות ה- 650 והבוקסרים בעלי 1200 הסמ"ק של BMW. עם ה- F800, מקווים בחברה הבווארית למלא את החלל על ידי שתי הגרסאות ה- S (ספורט), עם פיירינג חלקי וה- ST (ספורט תיור). שני האופנועים אמורים לספק ריגושים לרוכבים חדשים וותיקים כאחד. מנוע ה- 798 סמ"ק מספק כ- 85 כוחות סוס, המאפשרים לרוכב לשמור על מהירות שיוט קבועה ללא צורך בהעלאה או הורדת הילוכים בתדירות גבוהה.

שלדת האופנוע נראית מרשימה למדי, ומקדימה מזלג שגרתי, להבדיל מהמזלג של BMW, ה"TELELEVER". ההצרכה הזו מאפשרת משקל כולל קל יותר ושגרתי יותר. המטרה לשמור על משקל נמוך הביא את גרסת ה- S למשקל היבש של 182 ק"ג, וה- ST על – 187 ק"ג. אין ספק שהחברה מנסה לפנות לקהל רחב הרבה יותר מאשר רוכביה המסורתיים של BMW.

לאופנועי ה- 800 מערכת ההינע הטיפוסית של BMW, "רצועת ההינע מאפשרת שמירה על משקל נמוך, ויכולת אחזקה פשוטה יותר מהשרשראות הטיפוסיות של יצרניות האחרות", אומרים ב- BMW. כך שאין צורך בשימון.

ה- F800 S וה- ST, אומרים בחברה מהווים אופנועים מכובדים לקטגוריית הביניים. זה יעלה את התחרות בקטגוריה מכיוון שבנוסף ליכולות המתמודדים נוספו לאופנועי ה- 800 גם האיכות והאמינות שמאפיינים את BMW. באירופה האופנועים יוצגו החל מחודש מאי. 


שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים