800 כ"ס של טירוף

10/02/2006 12:41:37


מי שלא מסתפק במנוע ליטר חלשלוש עם 180 כ"ס בלבד, יכול לשים יד על ה-HEMI. מיד תבינו מדוע.

עמיר שבתאי

הכירו את ה- HEMI. אופנוע מבניה עצמית עם לא פחות משבעה ליטר של טירוף. מנקודת המבט שלי, אין בכלל שאלה מדוע לבנות אופנוע עם מנוע בנפח ובהספק כזה. מס'תומרת למה? אפשר? אז למה לא?!!

 

האמריקאים יודעים לייצר כל מי דברים משוגעים. קחו את מייקל ג'קסון למשל. ה- HEMI המוטרף נבנה מסביב למנוע אקזוטי מאד שענה לאותו השם. ה- HEMI – המנוע, הוא מנוע V8 בנפח 7,000 סמ"ק, שהניע החל משנת 1963 סדרה של מכוניות שרירים אמריקאיות, החל ממכונית מונעת ה- HEMI שזכתה במירוץ ה-NASCAR בדייטונה, ולאחר מכן הניע סדרה של מכוניות שרירים מתוצרת דודג'.

קצת נתונים טכניים לגבי אופנוע ה- HEMI. המנוע המפלצתי השוכן באופנוע מוציא הספק סדרתי למדי של 600 כ"ס בלבד. "בלבד", כי יוצרו של הגולם הממונע לא הסתפק ב- 600 סוסים, והוסיף למנוע גם שני בקבוקי ניטרו, שבעת הצורך מקפיצים את ההספק לכ- 800 כ"ס מפגרים לחלוטין. המנוע מקורר על ידי רדיאטור שנראה כאילו נלקח מאוניה של "צים", וכל העסק, כולל בקבוקי הניטרו, שוקל משקל לא מחייב (להשאיר את הגוף שלך שלם במקרה של נפילה מהמקום) בן 521 ק"ג.

מנוע ה-HEMI בגרסת הדראג שלו. מנוע זה מניע עד היום מכוניות במירוצי דראג בארה"ב

יוצרו של האופנוע הוא סטיב רייט. רוכב בן 58, שלא הסתפק במנוע ה- 5.7 ליטר המותקן באופנוע הנוכחי שלו. על עברו של האיש לא כתוב כלום בשום מקום, אך חקירה קלה לבטח תעלה שיש לו עבר פסיכיאטרי כזה או אחר, או שהוא ממש, אבל ממש, מנסה דרך האופנוע לפצות על חלק אחר קטן מאד אצלו בגוף.

ולבסוף, למי שתהה, ומה שעוצר אותו מלבקש מסטיב לבנות לו אחד היא השאלה איך מוציאים את ההיפופוטם מהחניה, אז כן, יש רוורס.

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.גזגזמטורפים לגמרי19/03/2006 15:16:27
מעניין אם הוא מצליח לפתוח אתו מצערת בכלל.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים