קיסר הזין הגדול !!!! אופנועי בוס הוס

11/12/2005 18:33:24


מי הבוס?

בארה"ב אוהבים את הכל גדול, גם את האופנועים שלהם הם אוהבים גדולים, אז הנה לכם הכי גדול. פיטר לרנר מביא את הסיפור של בוס הוס. אופנועי הענק עם מנוע קורבט, ומשקל של מעל לחצי טון. וכן, יש כאלה שקונים כאלה.איך נשמע לך אופנוע בעל 8200 סמ"ק? או אופנוע במשקל 589 ק"ג? הכתבה הבאה אולי תראה לכם משהו הזוי או לא הגיוני, אך כולה אמת לאמיתה. חברת BOSS HOSS הוקמה ב- 1990 כאשר מונטי וארן, המייסד והנשיא של אופנועי בוס הוס בע"מ, ייצר את האופנוע הראשון שלו הממונע על ידי מנוע V8 של שברולט. נשמע הזוי נכון? ובכן ההמצאה שבאה מראשו של מונטי, טייס תובלה ובעל תארים שונים בתחומי האווירונאוטיקה. בכך היה מונטי הראשון בעולם שהרכיב מנוע V8 על גבי אופנוע קרוזר קלאסי.

16 שנה חלפו, וחברתו של מונטי צמחה למפעל של כ- 7000 מ"ר בדייסברג טנסי. המפעל מייצר היום שני סוגי אופנועים ושלושה סוגי טרייקים (בייק על שלושה גלגלים).

אז לאחר שהצגנו מעט מן הרקע ומהאיש שמייצר את הדבר הזה, ניגש להציג את האופנועים.BCH-3 ZZ4

זהו האופנוע ה"קטן" של החברה, אך בכל מקרה מדובר במפלצת לא קטנה בכלל שיכלה להוות בעצמה סיוט לכל היפנים והאמריקאים שחושבים שאופנועי ה-2000 סמ"ק שלהם הם השיא. המנוע הוא V8 של שברולט בעל הבלוק ה"קטן", אבל רק תראו את גודלו של הרדיאטור של המנוע. המנוע מייצר 355 מנפח של 5700 סמ"ק, ומשקלו היבש של האופנוע עומד על 498 ק"ג יבשים לחלוטין. לאופנוע, כמו שאר היצירות המפלצתיות של קורבט, שני הילוכים קדמיים ואחד אחורי. אין ספק שיהיה קשה לדחוף את ה-498 ק"ג אחורה לתוך החניה בלילה ללא הילוך אחורי. בלמי ה- BOSS HOSS כבר יותר קונבנצוינאליים, ובאים מחברת ברמבו, המייצרת בין היתר בלמים עבור מכוניות מירוץ. ב- BCH-3 ZZR מורכבים מקדימה דיסק כפול בקוטר 320 מ"מ, ו- 4 בוכנות לקליפר, ומאחורה דיסק יחיד גם הוא בקוטר 320 מ"מ ועם 4 בוכנות. הצמיגים האדירים מזכירים צמיגים של טרקטור: מקדימה 16-130/90 סביר, ומאחורה 60/230. וזה כאמור האופנוע הקטן.האח הגדול BHC-3 502
האח הגדול עם מנוע דומה, V8, אך מייצר לא פחות מ- 502 כוחות סוס מטורפים ממנוע 8200 הסמ"ק של קורבט. בערך כפול 3 מהשברולט קאבאליר שיושב לי מתחת לבית. המשקל היבש של המפלצת הזו עומד על לא פחות מ- 589, תנסו להרים את זה על ג'ק אמצע. גם באופנוע זה יש שני הילוכים קדמיים ועוד הילוך אחורי. האופנוע, למעט המנוע, זהה לאחיו הקטן מבחינת בלמים וצמיגים.

בתגובה לפניית מערכת סופרבייק נמסר כי כיום ברחבי ארצות הברית 28 משווקים של הבוס הוס, וברחבי העולם ישנם עוד 8 כאלה. עד היום נמכרו כ-4,000 אופנועים וטרייקים של BOSS HOSS ברחבי העולם, ודוברת החברה, קירסטן נוט, מסרה שלא ידוע לה על הגעת אופנוע של החברה לישראל. עוד מסרה לנו קירסטן שמדי שנה נמכרים כ- 350-400 אופנועים וטרייקס ברחבי העולם. המשווקים היום רשאים לבצע שינויים לכלים והחברה מסרה כי יש אנשים שאף הוסיפו נייטרוס לאופנוע. כנראה שישנם כאלה שכמעט 600 כח סוס לא מספיק חזק עבורם. בארצות הברית ה- BOSS HOSS הפך להיות ממש מיני תרבות, ויש שלושה איגודים של רוכבי BOSS HOSS, המקיימים מפגשים ומסעות ברחבי ארצות הברית.מבחנים רבים נעשו על האופנועים של BOSS HOSS. השורה התחתונה של כל מבחני הדרך שהאופנוע, למרות חזות מפחידה משהו, למרות המשקל הכבד משהו, ולמרות שהוא יותר דומה למשאית סמי טריילר מאופנוע, הרי שכיף וקל לרכב על המפלצת . פיטר ג'ונס אשר בחן את האופנוע מטעם אתר Motorcycle USA הגדיר כך את האופנוע: "האמת שלא רכבתי מעולם על קרוזר שהיה לו איזון כל כך טוב. זה מרגיש שהאופנוע מאזן את עצמו, ואם יש נטיית משקל, אפילו הקטנה ביותר, לכיוון אחד, לחיצה קטנה על המצערת והמכונה פשוט מתקנת את עצמה." לגבי חווית הרכיבה ג'ונס אמר "ציפיתי שה BOSS HOSS יהיה מחוספס וקשה לרכיבה. מתאים לשבת עליו בלבד. עדיין קשה לי לתפוס כמה קל לרכב עליו. ואני לא מתפלא למראה הבחורות שמופיעות כרוכבות בברושורים של החברה. לדעתי סבתא שלך הייתה יכולה לרכב עליו." עוד אמר, "אחרי שרכבתי על ה- BOSS HOSS אני מבין לחלוטין את המשיכה. זה עושה משהו מיוחד עבורי. אני הייתי יכול לחיות עם אחד מהם בחנייה שלי. אני רואה את עצמי רוכב עם צליל ה V8 עולה מבין רגלי, עובר בין וליד אופנועי ה- V2. הייתי שמח לדעת ולהראות שאני קיסר הזין הגדול"

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.למי אכפת11/12/2005 20:09:50
ראיתי בטיול באמריקה וזו באמת מפלצת אמיתית. הרוכב נתן גז ופשוט נעלם בלי שנשמע כאילו עלה לו הסל"ד.
2.סיני11/12/2005 21:11:57
יש לכלי הזה קיט 70?????


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים