פרמיירה: הונדה CBF500


פרמיירה: הונדה CBF500

יהונתן ענפי צילום: גלעד קואלרצ'יק


לא זכיתי לבצע מבחן מקיף על ההונדה החדש, אבל כן הספקתי "לטעום" על קצה המזלג מה שיש לו להציע. שעה וחצי של צילומים שהכריחו אותי לבצע האצות חזקות, בלימות חזקות ואף להשחיז פה ושם את הרגלית, בהחלט גיבשו במוחי מספר נקודות לציון על האופנוע שמונח לפניכם. אתחיל בהתייחסות לעיצוב. ולמה? מהסיבה הפשוטה שבתקופתי(בגיל 18), האופנוע היחידי שזכה לנוכחות וביקורות חיוביות אודות העיצוב שלו היה ה- GSF400 בנדיט. לראשונה מזה הרבה זמן, יוצא לי להיתקל באופנוע שלמרות הגודל שלי כרוכב, איני נראה עליו ענק, וזה ה- CBF500 החדש. היום, אחרי מספר שנים, אני יכול להביט להונדה החדש בעיניים ולהגיד בלב שלם כי אני מקנא בנערים של היום. מי שמוציא רשיון (גיל 18 עד 500 סמ"ק), הונדה מציעה אופנוע בנפח קטן יחסית, ביצועים טובים ובעיצוב מהשורה הראשונה; מיכל דלק רחב ונוח לחביקה, זנב מסיבי זהה ל- CBF600 שנבחן בגליון קודם, מתלים טובים, לא רכים מידי ולא קשים מידי, מנוע חזק יחסית בעל מומנט טוב שמגיב מצוין בסל"ד נמוך. בקיצור, האופנוע אינו מסגיר את העובדה שלפנינו מונח מנוע בנפח 500 סמ"ק בלבד, נהפוך הוא.


הבלמים מגיבים מעולה, הבלם הקדמי חזק ומאפשר לבלום בבטחה ללא כל בעיה בשימוש של שתי אצבעות בלבד, הוא רגיש ומגיב מהר. האחורי מאידך, חסר רגש ולא פעם ננעל ללא כל הודעה מוקדמת, למרות שניסיתי להיות רגיש אתו. המתלים הם חוליה חזקה שמהווה לאופנוע יתרון אדיר ביחס לדגמי עבר. המתלה קדמי מספק אחיזה טובה לגלגל הקדמי והוא דואג לתקשורת תקינה בין ידי הרוכב לאספלט. המתלה האחורי אף הוא מהווה חלק בלתי נפרד מאותה שרשרת שהונדה בנו פה. הוא רך אך לא רך מדי, ולכן הרכיבה על גבי האופנוע נוחה. יכולת העקיבה של הצמיג את הכביש בזכות המתלה מאפשרים לרוכב סביר ליהנות מהאופנוע ולמשוך אותו לזוויות הטיה נחמדות מאוד. שלא תבינו לא נכון, האופנוע מיועד לתיור, לא לרכיבה ספורטיבית. זהו כלבויניק מעולה, שיכול לעשות עבודתו נאמנה ואף יותר. אופנוע לחיות אתו.

גזר דין

הונדה הכניסו מתחרה חזק מאוד לזירה של עד 500 סמ"ק, מלבד המחיר שאולי יכול להוות חוליה בעייתית לחלק מהרוכשים החדשים, הרי האופנוע החדש מציע חבילת רכיבה מעולה. אופנוע חזק, בעל חזות של אופנוע מעל 500 סמ"ק, מתלים טובים, בלמים יעילים בשילוב נוחות רכיבה לטווח ארוך. ועל זה נאמר: כן יירבו. את הקטנוניות לפרטים הקטנים אני משאיר לעורך בכתבה המלאה.

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים