מוטו GP: מירוץ מס' 14 - פיליפ איילנד, אוסטרליה

17/09/2006 22:35:20

עמיר שבתאי  צילומים: אתר המוטו GP

לראשונה העונה, זינקו האופנועים למירוץ המוטו GP של אוסטרליה ללא סט אפ. כל הכיוונון של האופנועים הסתמך על יום קריר אך יבש, אך בבוקר המירוץ, החלו להתקבץ ענני גשם קודרים מעל המסלול האוסטרלי בפיליפ איילנד, שחגג השנה את יום ההולדת העשירי שלו. הרוכבים יוצאים להקפת החימום עם צמיגי סליקס, אך ברור לכולם שהמירוץ יהיה רטוב וזה גם מה שקורה. היידן מעמדת הפול מרים את היד לפני שנדלק האור האדום וכמוהו גם רוסי, שולחים את כולם להפסקה של 10 דקות כדי להחליף צמיגים, אך מחליטים בסופו של דבר להישאר עם צמיגי הסליקס לאחר שהטיפטוף נפסק. 


היידן מתחיל את המירוץ מהפול, אך עם המצמד המחורבן שדואגים להשאיר אצלו הונדה באופנוע הפיתוח שלו הוא נשאב אחורה. מה זה אחורה?! למיקום ה-16. רוסי שמתחיל את המירוץ מהמיקום השלישי בשורה הראשונה השאב גם הוא לאחור עד למקום העשירי, ורק נאקאנו שמתחיל את המירוץ מהמיקום השני על הגריד, פותח גז ונעלם קדימה ורחוק אל האופק, פותח תוך דקות פער של יותר משלוש שניות. אל נאקאנו נצמדים אדוארדס רוסי ומלאנדרי, פדרוסה וקפירוסי, אחריו הופקינס שמתקדם אט אט עד למיקום השישי.

אם מדברים על רוכבי סוזוקי ודוקאטי, הרי שלא יכול להיות פער יותר גדול בין יכולת צמיגי הברידג'סטון של ימי שישי ושבת, כולל צמיגי הדירוג, לאלה של המירוץ עצמו. בהקפות הדירוג סבלו רוכבי ברידג'סטון מצמיגים מחורבנים גם להדמיית המירוץ, וגם עם צמיגי הדירוג הרכים שפשוט לא סיפקו את הסחורה. שני רוכבי סוזוקי התחילו את המירוץ מהמיקום ה-15 וה-16, אך זה לא הפריע להם במירוץ עצמו כפי שהתברר במירוץ. ברידג'סטון הטיסו ערב המירוץ מיפן לאוסטרליה צמיגים בעלי תרכובת חדשה, שעשתה נפלאות על המסלול הקר של פיליפ איילנד.

המירוץ עצמו עמד גם בסימן החוקים החדשים. לא עוד הפסקה של המירוץ ברגע שנרטב המסלול, אלא כניסה מהירה לפיטס והחלפה של האופנוע לאופנוע הרזרבי הנעול בצמיגי הגשם.

הקפה 3. ולנטינו עולה לתשיעי אחרי סטונר, ומתחיל אט אט להתקדם. מלאנדרי מהמיקום השלישי פותח מעט פער על ג'יברנאו הרביעי, ואילו פדרוסה עוקף את הטורנדו הטקסני בדרך אל המיקום החמישי. קפירוסי עוקף את סטונר לשמיני. רוסי ממשי להתקדם קדימה, מנסה לכפר את על הפתיחה ההו כל כך גרועה שלו, ועוקף על גבול יכולת האחיזה של המסלול המטפטף והגשם המתחזק את רוברטס והופקינס בבת אחת בסוף הישורת. הגשם מתחזק עוד ועוד, ומסע העקיפות ההדדי ממשיך. רוסי עוקף את אדוארדס ואחריו את פדרוסה ומלאנדרי, ומגיע למיקום השלישי אחרי סטה. בין השניים מתקיים קרב עקיפות עם צמיגי סליקס במסלול שכבר רטוב לחלוטין, ורק הופקינס עדיין עם ביצים גדולות מרגיש בטוח למדי כדי לעקוף מהמיקום השישי את רוברטס ואדוארדס... מבחוץ!.

ג'יימס אליסון הוא הראשון שנכנס לפיטס להחלפה של אופנוע עם הימאהה טק טואה נעול צמיגי הדאנלופ, ואחריו שרשרת הרוכבים מתחילה להגיע זה אחר זה אל איזור הפיטס להחלפה של אופנוע. כולם מלבד נאקאנו שממשיך קדימה במרץ מהפער האדיר שלו מקדימה להקפה אחת נוספת. נאקאנו נכנס אל הפיטס עם יתרון מלאכותי של 45 שניות על ג'יברנאו השני. ג'יברנאו הוא אכן הראשון שמגיע אל הישורת לראות את נאקאנו יותא אחריו אל פניה מספר 1, ונאקאנו מתחיל להיעקף על ידי ורמיולן המקומי שהגיע אל המיקום השני, ואחריו עוקפים את רוכב הקאוואסאקי גם צ'קה וסטונר, ושלושתם נעקפים על ידי מרקו מלאנדרי שמתחיל לזרוח על המסלול הרטוב.

המסלול הולך ומתייבש בנקודות מסויימות, ומהווה אתגר לצמיגי הגשם הרכים שמתכלים בשניה שהם לא מתקררים מהמים שעל המסלול. מלאנדרי ממשיך במסע העקיפות שלו ועולה למיקום השלישי על חשבונו של צ'קה, והייידן מאחור עולה אל המיקום השמיני עם רכיבה מופלאה, נצמד אט אט לרוסי שממוקם שביעי, ועוקף אותו ולאחריו את הופקינס על הסוזוקי. בהקפה ה-15 מגיע מלאנדרי לורמיולן ומתחיל להראות גלגל לאוסטרלי עד שהוא עוקף לבסוף ועולה אל המיקום השני, מתחיל במרדף אחר סטה שברח בינתיים מעט קדימה. תוך הקפה אחת מוחק מלאנדרי פער של שתי שניות מהספרדי ועוקף אותו אל ההובלה, ומכאן רק מגדיל יותר ויותר את היתרון שלו מקדימה. המסלול מתייבש מדי ועניין הצמיגים מתחיל להוות גורם משמעותי עד כדי מחשבה שאולי יצטרכו הרוכבים להיכנס ולהחליף שוב אופנוע לצמיגי סליקס, אך בדיוק אז נפתחות שוב ארובו השמיים, והגשם מרטיב את המסלול בדיוק במידה. מעולה.

רוסי, שעקף שוב את היידן, מתחיל לפתוח פער קל מקדימה על מוביל הטבלה. לסטה ירד הגשם כמה שניות מאוחר מדי, וניכר בעליל שהצמיג האחורי שלו כבר לא מה שהיה. ורמיולן מנצל את החולשה של סטה ועוקף אותו לשני. היידן מאחור שוב מהיר מרוסי ונצמד אליו, ושניהם נצמדים לסטונר ונאקאנו ועוקפים אותם כמעט ביחד. פדרוסה הפצוע ממוקם במיקום ה-14 בלבד וממשיך לנשור לאחור, צמוד אליו קני רוברטס שנפל בפיטס בעת החלפת האופנועים ואיבד בשל כך המון זמן. מלאנדרי בורח קדימה עם כשלוש שניות על ורמיולן השני, כשרוסי, אימת הרוכבים, ממוקם לא פחות מ-12 שניות מאחור כשנשארו שש הקפות לסיום.

ג'יברנאו, שנראה בטוח במיקום השלישי כשרוסי והיידן הרחק מאחריו עם פער של שש ניות, משייט קדימה אל מיקום שלישי כמעט בטוח, גם כשנראה היה שרוסי מתקרב מדי כשהוא מוחק תוך שלוש הקפות פער של שתי שניות מ-6 ל-4 שנ'. בהקפה ה-24 נראה מראה הזוי למדי שסביר להניח שיהיה האחרון שתראו אי פעם, וכך שכינו לראות את פדרוסה נעקף בהקפה שלמה על ידי מלאנדרי שמגדיל את הפער שלו מקדימה ל-9 שנ', ואחריו עוד קבוצה של רוכבים המומים שבימים רגילים מראה להם הספרדי הקטן רכיבת מירוצים מהי. קני רוברטס הוא השני להיעקף על ידי המובילים בהקפה שלמה.


הקפה אחרונה. היידן צמוד לרוסי מאחור לא מנסה לעקוף, ומעדיף בצדק להקריב נקודה אחת מאשר להסתכן בהתרסקות מיותרת על המסלול הרטוב. רוסי, רואה אדום בעיניים תרתי משמע, כשהוא רואה את שנוא נפשו סטה ג'ברנאו מלפניו. רוסי פותח עוד טיפה מהרזרבה המטריפה שיש לו, ומשתחל ביציאה מהשמאלית המהירה אל הישורת מתחת לסטה ההמום, שלא יכול להשיב ולפתוח מצערת עם צמיג אחורי גמור לחלוטין. קשה לדמיין כמה סטה שונא את רוסי באותו הרגע, וסביר להניח שלו היה אפשר לשמוע בטלביזיה את מה שעובר לו בראש היינו שומעים רק בייייפ אחד ארוך. רוסי אם כן שלישי, עולה למיקום השני בטבלת האליפות עם פער של 21 נקודות משמעותיות מאד מהיידן שמגיע חמישי, וממשיך להוביל את הטבלה. ורמיולן מציין לעצמו יום היסטורי עם מיקום שני משכנע מאד, ומלאנדרי חוגג ניצחון שלישי העונה. למלאנדרי זהו גם המיקום השלישי בטבלת האליפות עם מספר נקודות זהה (193) לפדרוסה, אך עם ניצחון אחד יותר אשר מוריד את הקוסם הספרדי למיקום הרביעי בטבלת האליפות, ועם הפציעה ממנה סובל הספרדי, כנראה גם מוציא אותו מהמירוץ לתואר האלוף. כך שכצפוי, אנו נשארים עם שני מתמודדים עיקריים: הייד ורוסי, כשנותרו 75 נקודות בלבד בקופה, ולהיידן יתרון משמעותי של 21 נקודות. כל שהיידן צריך כעת הוא להישאר עם הגלגלים למטה, ולסיים צמוד לרוסי והאליפות שלו בכיס. אבל היי, מולו ניצב הרוכב הטוב בכל הזמנים.

כבר ביום א' הקרוב יתקיים הסבב הבא ביפן. אני לא יודע מה אתכם, אבל אני כבר לא יכול לחכות. 

לתוצאות המירוץ המלאות   

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.זיו18/09/2006 00:49:18
ממ....מה? אמרת משהו? :) אחלה תמונות!! ואחלה סקירה. תודה.
2.גזגז18/09/2006 08:07:49
רוסי עומד לאבד את התואר? נראה שכן, לא?
3.צביקה פין18/09/2006 13:46:39
או וואו.. תבורך מר שבתאי,סקירותיך טובות בהרבה משל פול גז. ולא רק בגלל הציצים...


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים