מוטו GP: מירוץ מס' 8 - אסן, הולנד

19/06/2006 16:21:14

אם היה איזשהו חשש לגבי ניקי היידן, הרי שהחשש היה שהבחור יהיה בסוף העונה אלוף שלא ניצח אף מירוץ. ובכן.. אפשר להירגע

עמיר שבתאי

אפשר לומר הרבה דברים על ניקי היידן, רובם המוחלט אגב, טובים מאד. אבל היה דבר אחד שנראה היה שהוא לא מצליח להגיע אליו, והוא ניצחון. עזבו אתכם היו חסרים רוכבים בכירים או לא, אם הם לא היו מתרסקים הם היו שם. ניקי עשה בסוף השבוע הזה את הכל מושלם, והוא ניצח את המירוץ הזה - איך אומרים?! פייר אנד סקוור.


אמא, תראי מה הבאתי לך הפתעה. אומרים זה היה של המלך אחשוורוש

אבל זה לא בא לו בקלות, ואלמלא שגיאה פטאלית של קולין אדוארדס שנבעה מלחץ וחוסר תשומת לב לא אופייניים, הוא לא היה מנצח את המירוץ היום, ודרומי אחר היה עומד על המדרגה מספר אחת. אדוארדס הוביל למעשה את כל המירוץ למעט מספר פניות בודדות, ולמעט הפניה האחרונה במסלול שהותירה את הניצחון לקאנטאקי קיד.

ג'ון הופקינס בעמדת הפול פתח מעולה את המירוץ, אך לא הצליח לעמוד בפתיחה המצויינת של אדוארדס שפתח מדהים, והוביל את הדבוקה לפני הופקינס אל פניה מספר 1. נאקאנו ניצל אף הוא היטב את היותו בשורה הראשונה כשהוא מגיע שלישי אל הפניה הראשונה, אחריו היידן ומלאנדרי שעוקף את היידן, ומיד נעקף בחזרה. רוסי הפצוע החל את המירוץ מהמיקום האחרון ה-18, סליחה, ה-17 על הגריד, לפני רנדי דה פונייה שהחליף את האופנוע בתום הקפת החימום, והחל את המירוץ מהפיטס, שלא כמו שינייה נאקאנו שנפסל בשבוע הקודם בספרד כשלא עשה את אותו הדבר בדיוק. רוסי עוקף מיד גם את סילבה על הדוקאטי, ולאחר מכן עוקף גם את קרדוסו, ונכנס לרשימת הניקוד עם נקודה אחת של מקום 15. מהירות הפניה של היידן וההאצה שלו ביציאה מפניה טובים מאלה של נאקאנו על הקאוואסאקי. פדרוסה נראה כאילו מרקו מלאנדרי מעכב אותו מאחור, וזה רק עניין של זמן עד שיכבוש את המקום החמישי, ואכן מנסה בסופו של דבר לעקוף אותו מבחוץ, אך מלאנדרי מצליח להדוף את דני שנאלץ להאט, וכריס ורמיולן מאחור מנצל את הבלימה של פדרוסה כדי להיכנס מתחתיו ולגנוב לו את המקום השישי.


תחילת ההקפה השלישית מביאה את היידן אל המיקום השלישי כשהוא עוקף את נאקאנו. הופקינס קובע את ההקפה המהירה ומתקרב לאדוארדס שבורח קדימה, ואשר מצידו קובע את ההקפה השלישית כהקפה המהירה של המירוץ, והשניים תחילים להתרחק קדימה. ג'יימס אליסון נופל בתחילת ההקפה הרביעית על הימאהה, ורוסי על הימאהה שלו קובע קצב מירוץ בפער של 1.2 שנ' מעל לקצב של המובילים. טוב לאין ערוך מהפער בן כמעט 4 השניות שקבע בהקפות הדירוג. רוסי, עדיין אדרנלין המירוצים לא מפעם בו באופן מלא כדי להתגבר על הכאב, מתקשה בבלימה, ולוקח את דרך המילוט בימנית-שמאלית המסובכת של אסן. היידן קובע בהקפה החמישית את ההקפה המהירה של המירוץ, מאותת על כוונותיו ומשלים שלישיה אמריקנית בחוד. האופנוע של היידן מתנודד תחת סגנון הרכיבה האגרסיבי של האמריקני הצעיר, אבל האופנוע נראה כל כך מאוזן, שנראה שהיידן יכול לעשות אתו הכל, ועדיין להישאר עם שני הגלגלים למטה. מהימים האלה שהכל באופנוע עובד בדיוק כמו שצריך. ורמיולן מאחור עוקף גם את מלאנדרי ועובר למיקום הרביעי.


אדוארדס. כל כך קרוב, כל כך רחוק ומאכזב. רוסי הגיע לנחם

קייסי סטונר בהתקף אטרף שבא לו מדי פעם עם ניצוצות גאונות של רכיבה, עוקף מאחור כאילו אין מחר, ועוקף גם את פדרוסה הממוקם שביעי. סטונר ממשיך את ההתקפה כשהוא נצמד למלאנדרי, ועוקף גם אותו בכניסה לפניה מספר 1 ועולה אל המיקום החמישי. 

שלושת הראשונים מקדימה מתחילים לפתוח פער מקדימה, אך לא מצליחים להשיג יתרון איזשהו זה על זה ונשארים צמודים אחד לשני. פדרוסה יושב חזק על מלאנדרי מאחור, וסטונר נצמד לורמיולן. ולנטינו מאחור עוקף את הופמן על הדוקאטי הרשמי בכניסה לפניה הראשונה. מיד אחר כך נופל קפירוסי הפצוע קרבן לרוסי כשהוא צולל מתחתיו בכניסה לימנית-שמאלית של המסלול, וקפירוסי בורח אל דרך המילוט ומצטרף למירוץ מצידה השני של השמאלית הארוכה. .

פדרוסה מקבל בהקפה השמינית מתנה ממלאנדרי הפצוע, שברגע של חוסר ריכוז עולה על צד המסלול וסוגר גז. קני רוברטס ממשיך עם יכולת רכיבה טובה יחסית להפגין את יכולותיו של ה-KR, ונכנס מתחת לורמיולן שצנח בינתיים למיקום השביעי מאחורי סטונר, מלאנדרי ופדרוסה. היידן מנסה שוב ושוב להיצמד להופקינס ללא הצלחה עם בלימות סופר מאוחרות של הופקינס, שאינן מותירות להיידן ברירה אלא להרפות. בסופו של דבר תופס היידן להופקינס את הקו החיצוני של הפניה, שהופך לקו הפנימי של הפניה הבאה, ועובר למיקום השני בחלקה האחרון של ההקפה השמינית. 


הקפה 12, והצמיגים של הופקינס מתחילים להיגמר. הופקינס בחר מאחור צמיג מדיום, לעומת שאר רוכבי ברידג'סטון שבחרו בצמיג קשה (יחסי, הכל יחסי). נאקאנו הרביעי הוא הראשון שעוקף את הופקינס המסכן, ופדרוסה מעט מאחור משיב מלחמה לסטונר, ועובר אל המיקום החמישי. מישהו עדיין זוכר ששני אלה הם הרוקי'ס של הקטגוריה?

הקפה 16. שני המובילים כבר פותחים פער של כשלוש שניות על שאר השדה, וברור שהמלחמה על הניצחון הולכת להיות בין שני אלה. ורמיולן נחלש אף הוא, ורוסי עוקף אותו אל המיקום העשירי. הופקינס ממשיך לנשור לאחור, ובסופו של דבר נעקף גם על ידי סטונר ורוברטס למיקום השישי. נאקאנו לא מצליח לצמצם על המובילים, אך נמצא גם רחוק ובמקום בטוח בפער של 3.6 שנ' מהמובילים, אך 4.2 שנ' מפדרוסה הרביעי. רוסי מנסה להציל עוד נקודה כשהוא מתיישב על צ'קה, ועוקף גם אותו בסוף הישורת על הבלמים. מלאנדרי בודד במיקום השמיני, רחוק לפני רוסי. רוברטס מתיישב מאחורי סטונר, אך הוא לא יצליח לעקוף אותו עד לסיום המירוץ.

אבל הסיפור האמיתי של המירוץ שייך כמובן לשני המובילים. היידן נכנס פעמיים באופן חריף למדי מתחת לאדוארדס, אך לא מצליח לעקוף. הרכיבה של אדוארדס מעוררת השתאות, והא נראה כאילו הוא רוכב בטיול רגוע. שפת הגוף שלו רגועה ולא מאומצת, והאופנוע לא מזדעזע אפילו לא פעם אחת תחת העומסים המטורפים שמפעיל עליו ועל הצמיגים פעמיים אלוף הסופרבייק לשעבר. רכיבה חלקה לחלוטין, המודגשת עוד יותר לעומת הרכיבה החלקה למדי של היידן, שנראה ליד אדוארדס אגרסיבי מתמיד. 


נאקאנו: ההישג הטוב יותר של קאוואסאקי בקטגוריית העל

בהקפה ה-25 מתוך 26 ההקפות של המירוץ, שוב בפניה השיקיינית הימנית-שמאלית נכנס היידן מתחת לאדוארדס ותופס לו את קו הפניה. אדוארדס נכנס לדרך המילוט שעבדה שעות נוספות היום, וחוזר למירוץ עם פיגור של 1.2 להיידן. סטונר מאחור מצליח לעקוף את פדרוסה, אך בהקפה הבאה יצליח דני להחזיר לעצמו את המיקום הרביעי, כשרוברטס הנמצא באותה דבוקה איתם, מעדיף שלא להסתכן ולהתערבב במלחמה הניטשת לפניו, וכנראה מאבד הזדמנות לעבור קדימה.

הקפה האחרונה תהיה לעולם מהדרמתיות אי פעם. קולין אדוארדס שרואה את היידן, לא חושב על פער הזמנים המשמעותי ביניהם, וברכיבה מדהימה מצליח תוך שני שליש הקפה למחוק את היתרון של היידן, ואף לעקוף אותו על הבלמים. אך ניקי היידן, משווע בכל הוויתו לניצחון, לא מוותר לקולין, ומנסה לקחת את הקו החיצוני בכניסה לשיקיין, קו שיוביל אותו לקו הפנימי של הפניה האחרונה. היידן לא מצליח לבלום אל תוך הפניה ועולה על החצץ, וקולין אדוארדס המוביל, פניה אחת וכחמישים מטר לפני קו הסיום, מביט על האופנוע של ניקי, מאבד ריכוז לחלקיק שניה, עולה על החצץ שבצידי המסלול ומאבד אחיזה באחורי. אדוארדס מנסה להציל את האופנוע, חוצה את המסלול לצד השני ולחצץ, ומתרסק בתוך ענן אבק. היידן, שמצליח להשתלט על האופנוע שלו, מביט בקולין בתדהמה כשהוא עובר על פניו אל קו הניצחון. פדרוסה מקבל פודיום במתנה עם מקום שלישי אחרי נאקאנו, שמעניק לקאוואסאקי תאמינו או לא, את ההישג הטוב ביותר שלהם אי פעם בקטגוריה הבכירה. 


היידן מסיים את המירוץ. מאחריו ענן האבק שהעלה אדוארדס

היידן זורח מאושר עם ההורים בפיטס, בעוד שרוסי בא לעודד את קולין במוסך הקבוצה. היידן מגדיל את הפער שלו בטבלה ל-46 נקודות משמעותיות כשנשארו עוד תשעה מירוצים לסיום העונה, ומספק להונדה את הניצחון ה-200 שלהם בגרנד פרי של הילדים הגדולים.

מוטו GP: עונת 2006

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.yyy24/06/2006 22:34:01
אחלה סקירה כרגיל. סחתיין.
2.זיו25/06/2006 10:09:35
סקירה מצויינת, תודה
3.bv25/06/2006 12:11:46
זה היה של אדוארדס


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים