מוטו GP: מירוץ מס' 5 - לה מאנס, צרפת

21/05/2006 23:02:58

 רוסי..  הו רוסי..  לו רק..

עמיר שבתאי

הכל היה בדיוק כמו שקיוויתי שיהיה במירוץ הזה. פתיחה מטורפת, מכות על המסלול, וסוף סוף, קרב ראש בראש של פדרוסה ברוסי. קרב שלא הותיר לספרדי הקטן עם ביצי הענק שום סיכוי.

כבר חשבתי ותכננתי תוך כדי המירוץ את השם של הכתבה המתגבשת. "מלך מלכי המלכים" היתה יכולה להיות כותרת הולמת לניצחון של רוסי. האלוף שקם מאשפתות פתיחת העונה, ועם אופנוע - כנראה מדגם 2005, רמס את HRC עם פער של לא פחות מארבע שניות מפדרוסה השני, ונשאר עוד רבע מירוץ שלם. המירוץ הזה היה אמור להסתיים בעבור רוסי עם פער של בערך שבע שניות לפני המקום השני. מראה לכולם שהמלך כאן, ואם המכונה במצב סביר, אף אחד לא יכול לו. ואז באה הקפה 21. ההקפה הארורה של השנה הזו.


רוסי. אין מילים לתאר את האכזבה

קשה. אני מודה שהיה לי קשה לראות את רוסי בוכה ברכב הסיוע שלקח אותו מהמסלול. היה לי קשה לראות את הפנומן המדהים הזה, הרוכב הטוב ביותר אי פעם ללא עוררין, יושב דקה ארוכה ללא תנועה, בהלם, על האופנוע הדומם בצד המסלול, לאחר שהוביל את המירוץ בארבע שניות לקראת הניצחון השני העונה לאחר פתיחת עונה אסונית. היה כמעט בלתי נסבל לראות את הבחור החם והחייכן הזה מגיע אל הטריילר שלו, דקות ארוכות אחרי ששבק האופנוע חיים, עם הקסדה עדיין על הראש – מסתירה את הדמעות, ועולה שמוט כתפיים באפס כח, בכבדות, כבובה שניטלו ממנה החיים, במדרגות המעטות לטריילר המגורים שלו. היה קשה. אפילו הגשם שאיים לרדת, שמר את הדמעות עד לסוף המירוץ, ורק אז פרץ בבכי. 

ישנו רק צד אחד חיובי בכל הסיפור הזה. רוסי הוכיח שהוא עדיין המלך. על אופנוע תקין הוא שולט במסלול ורק תקלה טכנית יכולה להשבית אותו. כפי שקרה הפעם.

המירוץ החל קטסטרופלי. לכל הרוכבים היתה פתיחה מצויינת, והיה צפוף מאד בכניסה אל השיקיין החדש שאליו מובילה פניה מספר 1 הסופר מהירה. מלאנדרי פורץ קדימה מצוין מהשורה השניה, יחד איתו קפירוסי, הופקינס ונאקאנו בצמידות יתרה. דה פונייה המקומי על הקאוואסאקי, נבהל מיתר הקרבה לשאר האופנועים ועף החוצה מהמסלול הביתי במפח נפש. רוסי עולה אל המקום השישי, והופקינס המצוין לוקח את ההובלה ומתחיל לברוח קדימה. סטונר ממוקם שמיני, אחריו היידן וורמיולן. רוסי עולה לחמישי על חשבון נאקאנו, ומתחיל במרדף אחרי קפירוסי. הופקינס המוביל פותח פער וקובע את ההקפה המהירה בותר. רוסי גונב לקפירוסי את הקו הפנימי עם מהירות פניה עדיפה, ועובר למקום הרביעי, מתיישב על דני פדרוסה לקרב ענקים ראשון ביניהם, או שלפחות כך ציפינו. אבל איזה קרב ואיזה ענקים: רוסי עוקף את פדרוסה כאילו הוא יריב אימונים זניח, ושתי פניות אחר כך עוקף את מלאנדרי ומתחיל במרדף אחרי הופקינס שמוביל את המירוץ. 

ההקפה השלישית מביאה את פדרוסה לעקוף את מלאנדרי, אך הוא יוצא מעט רחב, ומלאנדרי חוזר ליטול את המיקום השלישי. חוסר ריכוז של מלאנדרי בכניסה לפניה שתי הקפות מאוחר יותר, מביא אותו ליציאה רחבה מאד אל שולי המסלול, ופדרוסה וקפירוסי עוקפים אותו יחדיו. רוסי ממשיך להיצמד להופקינס כשהוא קובע את ההקפה המהירה של המירוץ, וחמש וחצי הקפות מתחילת המירוץ הוא עובר להוביל אותו. הופקינס משאיר חריץ קטן בכניסה לפניה שמאלית, מספיק בדיוק כדי לאפשר לרוסי לדחוף את הגלגל הקדמי וליטול מהאמריקני המצוין את ההובלה עם הקפה מהירה נוספת. רוסי קובע עוד הקפה מהירה, מהיר יותר ב- 0.6 שנ' בזמן ההקפה שלו מדני פדרוסה. הופקינס מצידו, מראה יכולת מעולה במירוץ, כשהוא לא נותן לרוסי לברוח ונשאר צמוד אליו עם יתרון קטן על רוסי בבלימות, בעיקר בקטעים הטכניים. מלאנדרי עוקף את קפירוסי באחד השיקיינים, ופדרוסה שהיה עד עתה נינוח במיקום השלישי, מתחיל ללחוץ יותר את האופנוע באופן ברור לעין, ומתקרב להופקינס. מספר פניות לאחר מכן מנסה פדרוסה לעקוף את הופקינס על הבלמים בכניסה לישורת, אבל הופקינס בולם מאוחר כל כך שהוא לא מצליח לבצע בלוק פס. מספר פניות אחר כך שוגה הופקינס ובולם מאוחר מדי עם קו יציאה רחב מאד מהפניה, ומותיר לפדרוסה את המיקום השני. פדרוסה מתקרב עד למרחק עשירית אחת מרוסי, שבמבט לאחור, נראה כאילו חיכה לו כדי להטיח בפניו מי באמת כאן המלך. שינייה נאקאנו משלים יום מחורבן לקאוואסאקי כשהוא פורש מהמירוץ עם תקלה. 


מרקו מלאנדרי. ראשון העונה עם שני נצחונות

הקפה עשירית. הופקינס, שכל כך קיוויתי לראות אותו שוב על הפודיום, מחליק החוצה בלואו סייד לאחר שעבר את מגבלות הצמיג הקדמי. ג'ון מרים את האופנוע ונכנס לפיטס לוודא את כשירותו של האופנוע להמשיך במירוץ, ולאחר שתי הקפות נכנס חזרה את המירוץ במירום ה- 16 בתקווה להציל נקודה. רייסר אמיתי. רוסי ופדרוסה מקדימה פותחים פער של 2.5 שניות על מלאנדרי וקפירוסי המשייטים במיקום השלישי והרביעי. רוסי מתחיל ללחוץ את האופנוע, ונראה כי הוא מתחיל לברוח לפדרוסה. רוסי מוחק את היתרון הגדול של פדרוסה מורגל מכונות 250 הסמ"ק הקלילות בכניסה לפניה מספר 1. פניה בסוף ישורת של 310 קמ"ש, שלוקחים אותה בכ- 260 קמ"ש. שני המובילים ממשיכים להגדיל את הפער ל- 3.5 שניות, ורוסי מתחיל בבירור ללחוץ את האופנוע. מתרחק בהקפה אחת מפדרוסה ב- 1.1 שנ', ובתום שתי הקפות נוספות מגדיל את הפער ל- 2.3 שנ', ושתי הקפות נוספות, בהקפה ה- 19, מגדילות את הפער בינו לבין פדרוסה ל- 3.4 שנ'. 


ג'ון הופקינס. כמעט פודיום שני רצוף

הקפה 20. סטונר, שנצמד כל אותו הזמן להיידן שהגיע עד למיקום החמישי מהמקום ה- 11 על הגריד, עוקף בסופו של דבר את ניקי אל המקום החמישי. בהקפה ה- 21 מלאנדרי נראה כאילו רק עכשיו מתחיל להתעורר ולוחץ חזק לאורך שתי הקפות האחרונות, פותח פער מקאפירוסי ומתחיל להתקרב לפדרוסה. אבל אז המצלמות מתחילות לחפש את רוסי שנעלם מקדמת המירוץ. המצלמות מוצאות את האיטלקי מתגלגל על האופנוע הדומם עד שנעצר בצד המסלול, והוא פורש המום מהמירוץ כשהוא מוביל אותו בפער של כ- 4 שניות. מלאנדרי מוחק את הפער מפדרוסה. שני הצעירים רוצים להיות הראשונים שמנצחים את המירוץ השני שלהם העונה, אך מלאנדרי מראה עדיפות, ועוקף אותו בתחילת ההקפה ה- 24. הקפה מאוחר יותר מוביל מלאנדרי את המירוץ בפער של כמעט שניה תמימה. קפירוסי, שמריח את חולשתו ועייפותו של פדרוסה, מתחיל ללחוץ מעט יותר ומצליח להשיג בסופו של דבר את המקום השני על הפודיום לאחר קרב איתנים. קפירוסי כמעט ומאבד את הפרונט בימנית מהירה, ולבסוף עוקף בכניסה לימנית אחרת, אך יוצר רחב מדי, לוקח את עצמו ואת פדרוסה אל השוליים. מלאנדרי מנצח, קפירוסי אחריו, ושוב פודיום לפדרוסה המדהים. סטונר רביעי, היידן חמישי, ואדוארדס מביא את הימהה הראשונה למקום השישי. 
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.yyy21/05/2006 23:57:00
מדהים!!!!!!! אתה כותב מדהים!!!!!!!!!! הכי טוב שיש!!!!!!!!! יישר כח.
2.סורי22/05/2006 01:07:55
כמו זית סורי נמחץ כבודו של האלוף. ע"ש לקק תאצבעות
3.אמיר22/05/2006 08:15:56
מלך מלכי המלכים יש רק אחד ! והוא זה שהעניש את רוסי על פתיחה שגרמה לדה פונייה לשכב על החצץ. ומצד שני רוסי הוכיח שעם אופנוע תקין אף אחד לא יכול לו, גם דני פדרוסה הצעיר, ואולי בגלל שהוא עוד צעיר.
4.מסכים עם אמיר22/05/2006 09:12:43
מסכים עם אמיר הועונש והיה צריך להפסל על מה שעשה לדפונייה
5.גזגז22/05/2006 13:06:39
רוסי עוד יתן בראש באיטליה, ויקח גם השנה את האליפות.
6.זיו22/05/2006 14:19:54
ושוב אני חוזר ואומר - הסקירות של בייקס המובנות והמשובחות ביותר.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים