מוטו GP: מירוץ מספר 4 - שנחאי, סין

14/05/2006 16:02:33

רוסי מתחיל מהשורה החמישית ולבסוף פורש, פדרוסה מנצח כבר במירוץ המוטו GP הרביעי שלו, וסטונר עוקף רוכבים מנוסים כאילו הם עומדים. מה לעזאזל קורה שם?

עמיר שבתאי

אז זהו, שקורה שם בלאגן, והרבה, ומהסוג החיובי ביותר. רוסי כבר היה מרוצה ביום שישי הגשום מהתחושות שהעביר לו האופנוע. נראה היה שרוסי סוף סוף הצליח למצוא את מקומו על גבי האופנוע החדש, זאת לאחר קשיים שנרשמו כמעט בכל המרוצים עד כה. "היום היה הרבה יותר טוב. הצלחתי לרכב וסוף סוף הבאתי את האופנוע ל- 100%, כמו שאני רוצה. לאחר המבחנים באיסטנבול הצלחנו לבצע מספר שיפורים וכעת אני מאוד מרוצה". אבל הוא לא ממש צדק. בהקפות הדירוג של יום שבת שוב חזרו הבעיות המוכרות בחלקו הקדמי של ה-M1, אך הפעם, רק אצל רוסי. אצל אדוארדס המצב היה שקט.רוסי התחיל את המירוץ במקום ה- 13!!! על הגריד. מהשורה החמישית! לא משהו ששבע פעמים אלוף העולם מורגל בו. מאידך, אדוארדס התחיל את המירוץ מהשורה הראשונה, כשלצידו לא פחות מג'ון הופקינס על הסוזוקי - שניה לפני שהוא מקבל שלדה חדשה, ו.. העילוי החש דני פדרוסה מעמדת הפול.

אדוארדס פותח מעולה את המירוץ ומוביל את הקבוצה אל הפניה הראשונה. הופקינס, נאקאנו, ג'יברנאו, סטונר והיידן צמודים אליו מאחור. פדרוסה אי שם מקדימה צמוד לאדוארדס, אך הולך רחב מדי. זה לא מונע ממנו להיצמד מאחור לסטונר ולעקוף אותו בישורת. הישורת בכלל נראית כמו ערב רב של אופנועים שמנסים לעקוף זה את זה. מתאים יותר ל- 125 מאשר למוטו GP. היידן מנסה אף הוא להיצמד לפדרוסה, מנסה לעקוף את נאקאנו מבחוץ, אך מחכה עוד מספר פניות ולבסוף עוקף אותו בכניסה לפניה. רוסי שומט בהקפה הראשונה פתיחה מצויינת כנראה עקב לחץ יתר על האופנוע, ויורד מהמיקום השמיני למיקום ה- 11, תקוע אחרי מרקו מלאנדרי ונשאר שם לשלוש הקפות נוספות אחרי סרייה של עקיפות הדדיות בינו לבין מלאנדרי. 


פדרוסה מוביל את היידן. ניצחון כבר במירוץ המוטו GP הרביעי שלו

בהקפה הרביעית פדרוסה עוקף את ג'יברנאו שפתח מצוין על הבלמים, והיידן צמוד אליו עוקף את הספרדי גם הוא. כריס ורמיולן בשלב הזה מסיים את המירוץ כשהוא עף החוצה, ושובר את הידית השמאלית של האופנוע. רוסי מאחור יודע שהמובילים מתרחקים לו, ומתחיל לקבל תיסכול ממשי מהעובדה שמלאנדרי לא מאפשר לו עקיפה. רוסי לוחץ את האופנוע, ורואים בבירור שהאופנוע הזה לא במיטבו. האופנוע של רוסי מחליק לכל הכיוונים בכל פניה, ומזדעזע פעם אחר פעם בכניסה וביציאה מהפניה. אדוארדס, שעדיין מוביל מקדימה, לא מצליח לנער מעליו את ג'ון הופקינס שתפס יומיים מצויינים במסלול המהיר, שם יכולות לבוא לידי ביטוי יכולותיו של הסוזוקי ויתרונו היחסי בפניות אולטרא מהירות. שני הראשונים פותחים פער של כשתי שניות מפדרוסה והיידן הנמצאים מאחוריהם. רוסי מצליח סוף סוף לעקוף את מלאנדרי בהקפה החמישית, ומתחיל בסריית עקיפות כשהקרבן הראשון הוא לוריס קאפירוסי. רוסי ממשיך ונצמד לנאקאנו, ועוקף אותו חצי הקפה מאוחר יותר בתחילת ההקפה השישית ועובר למיקום השביעי. מאחור עוקף גם מלאנדרי את קאפירוסי, ופדרוסה מקדימה קובע פעמיים ברצף את ההקפה המהירה של המירוץ, מהיר יותר בשתי ההקפות הללו בכחצי שניה מהמובילים ומתחיל לסגור עליהם כוונות.

הקפה וחצי מאוחר יותר מתחיל פדרוסה להיצמד אל המובילים ומחכה להזדמנות שלו לעקוף. משקלו הקליל של הילד בן ה- 20 (כ- 45 ק"ג), נותן לו יתרון ממשי בישורת הארוכה המהירה של שנחאי, שם מגיעים האופנועים המהירים לכ- 340 קמ"ש. עוד יתרון יש לילד הקליל על הבלמים. המסה הכוללת של האופנוע שלו נמוכה יותר, והוא יכול לבלום מאוחר יותר ועמוק יותר אל תוך הפניה מאשר האחרים. רוסי עוקף את סטונר, ולאחר מכן את ג'יברנאו. פדרוסה אכן מנסה לנצל את היכולות העודפות שלו על הבלמים, ומנסה לעקוף את הופקינס על הבלמים בסוף הישורת. אך הופקינס בולם מאוחר מאד, ופדרוסה נשאר מאחור אך לא לאורך זמן. מעט מאוחר יותר שוגה הופקינס, ומשאיר דלת שפדרוסה שמח להיכנס אליה ועובר אל המיקום השני. 


הופקינס. סיום במיקום הרביעי והגבוה ביותר בקריירה שלו

בהקפה התשיעית מתיישב פדרוסה על אדוארדס ושוב מנסה לעקוף בסוף הישורת על הבלמים. אדוארדס בולם מאוחר מספיק, ודני נאלץ לראות לאורך כל ההקפה הבאה את הגב של אדוארדס, אך צמוד אליו ברמה שהוא יכול לכוון לו שסתומים. פדרוסה מחכה בחכמה לישורת, ואכן שם הוא נצמד לקולין בסליפ סטרים, ופותח פער אדיר עד לכניסה לפניה. ההונדה של פדרוסה טס לעומת שאר האופנועים, והבחור עובר להוביל את המירוץ. היידן מאחוריו עוקף גם הוא את הופקינס ואדוארדס, בדרך לפודיום רביעי רצוף בארבעה מירוצים ושמירה על הובלת טבלת האליפות. 

רוסי מאחור מגיע אל המיקום החמישי ומתחיל לשבת על הזנב של הופקינס כשהוא מהיר יותר גם מאדוארדס. אך לפתע מוריד רוסי מהירות ומתחיל להזדנב מאחור. סטונר מאחור שוגה ויורד אל המיקום העשירי. רוסי משייט בהקפה ה- 16 אל הפיטס, מאוכזב בעליל, ובמקום לפרוש ברוח נכאים לאחר שהתפורר לו הצמיג האחורי, הוא מחליט להחליף צמיג ולהצטרף אל המירוץ במיקום ה- 19 והאחרון. רחוק 4 עקיפות מהצלה של נקודה בודדת מהמירוץ. רוסי יוצא שוב, אך מיד ממשיך ומשייט חזרה לאורך ההקפה הבאה אל הפיטס לאחר שעפה חתיכת גומי שלמה מהצמיג הקדמי. מישלין התנצלה מאוחר יותר על התקרית המביכה בפני רוסי וימאהה.

ההקפה ה- 18 מביאה איתה דו קרב של מהירות בין שני רוכבי רפסול הונדה. היידן קובע את ההקפה המהירה של המירוץ, ומתקרב כדי חצי שניה לפדרוסה, אך בהקפה ה- 19 עונה לו פדרוסה בהקפה מהירה משלו.  "חייבים לתת את הקרדיט לדני" אמר היידן לאחר המירוץ. " ניסיתי להתקרב אליו, אך הוא פשוט רכב טוב מדי ומהר מאד". מאחור מתרחשת דרמה בכיכובו של קייסי סטונר. סטונר שחזר אל המירוץ במיקום העשירי, החל בעקיפה סיטונאית של רוכבים, ועקף תוך שתי הקפות את קפירוסי, מלאנדרי, ג'יברנאו וטאמאדה. לא יאומן.


קולין אדוארדס. האופנוע שלו דווקא עבד היטב בסין

שני המובילים פותחים פער של לא פחות מ- 10 שניות על אדוארדס במיקום השלישי. פדרוסה המדהים מנצח את המוטו GP הרביעי שלו בלבד. אפילו רוסי הגדול ניצח את המירוץ הראשון שלו בקטגוריה הבכירה במירוץ החמישי שלו. אין ספק שאנו חוזים כעת בלידתו של הפנומן הבא שישלוט ללא מיצרים בקטגוריה הבכירה החל מהעונה הבאה, ברגע שרוסי יעבור לפורמולה 1. רגע.. יש גם את סטונר. יהיה שמח.
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.גזגז15/05/2006 09:18:50
כרגיל אחלה לקרוא. תודה
2.רסל מוקד15/05/2006 10:41:26
תענוג, אם אני מבין נכון זה הסוף שלי רוסי ?
3.KTM15/05/2006 14:16:11
לא נראה לי. הוא רכב מעולה עד שהלכו לו הצמיגיםץ
4.זיו16/05/2006 14:05:20
מת על הסקירות של בייקס. ברורות מעניינות ובגובה העיניים. מהאתרים אני לא מצליח להבין מי נגד מי ופה הכל ברור, ואני מקבל תמונה ברורה ובהירה של מה שהתרחש על המסלול. יישר כוח!! המשיכו כך. זיו.
5.tzahi17/05/2006 00:18:37
מצטרף לזיו במידה והפסדתי מירוץ הסקירה הכי טובה זה אצלכם


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים