מוטו GP: מירוץ מס' 3 - טורקיה - הרי הרוקי

30/04/2006 17:29:24

אחד המירוצים המעניינים ביותר בשנים האחרונות התקיים היום. תפסידו את העבודה מחר, ותראו את השידור החוזר. תתחילו לתרגל את השמות: סטונר, ורמיולן, פדרוסה... עוד תאמרו אותם הרבה השנה

עמיר שבתאי   צילומים: motogp.com

המירוץ הזה היה שייך כולו, כמעט, לרוקי'ס. הרוכבים הצעירים החדשים שזו להם השנה הראשונה בקטגוריית העל: דני פדרוסה, כריס ורמיולן, קייסי סטונר. מולם רוכבים צעירים, גם אם כבר ותיקים משהו, כמו מרקו מלאנדרי, ניקי היידן, קצת סטה ג'יברנאו, וכמובן, רוסיפומי.

ורמיולן פורץ חזק והחלטי אל הפניה הראשונה מעמדת הפול הראשונה בקריירת המוטו GP שלו. אחריו ג'יברנאו, היידן, והופקינס במרחק נשימה זה מזה. רוסי מאחור, לא מצליח להתקדם אל מעבר למקום האחד עשר, ובתום ההקפה הראשונה מהמקום העשירי לאחר שעקף את הקאווסאקי של נאקאנו, הולך רחב על הבלמים, יורד אל צידי המסלול, וחוזר אל המירוץ מהמיקום ה- 17. בסוף ההקפה הראשונה מוביל ג'יברנאו את המירוץ לאחר עקיפה על ורמיולן, אחריו הופקינס שעקף אף הוא את האוסטרלי. ורמיולן שלישי, אחריו סטונר, היידן ומלאנדרי. מלאנדרי מנסה לעקוף את היידן ודוחק אותו החוצה, אך דווקא סטונר מנצל את המלחמה לפניו כששני הרוכבים הולכים רחב, ועוקף את שניהם ביחד. איזו רכיבה מהילד בן ה-20 בלבד. רוסי עולה אל המקום ה-14 עם אופנוע מתנודד כשיכור. ג'יברנאו מקדימה מתחיל לפתוח פער קטן, אך לא מצליח להתחמק מהופקינס. סטונר מתחיל להציק לורמיולן השלישי ועוקף אותו בהקפה השלישית. גם מלאנדרי והיידן עוקפים את ורמיולן ברצף של שתי פניות. כמה פניות מאוחר יותר, עוקף היידן את מלאנדרי, וכאן גם אנו מתחילים לשים לב לפדרוסה. 

פדרוסה התחיל את המירוץ מהמיקום ה-16. זה לא מנע ממנו לקבוע את הזמן המהיר ביותר במירוץ בהקפה החמישית, ולהגיע עד למיקום השמיני!!! חומר כזה היינו רגילים עד היום לראות רק מוולה. פדרוסה מגיע אל המיקום השמיני לאחר עקיפה הירואית על קולין אדוארדס בכניסה לשיקיין המהיר של המסלול הטורקי, ונצמד לקפירוסי, שזה לו המירוץ הראשון במסלול, לאחר שבעונה הקודמת היה פצוע כשהתקיים הסבב הטורקי.

הקפה מאוחר יותר, עולה פדרוסה למיקום השישי על חשבון ורמיולן, ובבאנג גאנג עצבני, עוקפים את הופקינס המסכן שנגמר לו הצמיג האחורי קבוצה שלמה של רוכבים: סטונר, היידן, מלאנדרי ו.. פדרוסה, כולם ביחד עוקפים את הופקינס בדבוקה אחת. מקדימה, עוקף היידן מבחוץ את סטונר אל המיקום השני, ופדרוסה מאחור מתחיל להציק למלאנדרי בדרך את המיקום הרביעי. מלאנדרי מצדו לא מוותר על המיקום שלו, ועוקף מצידו את היידן. חצי הקפה מאוחר יותר עוקף גם פדרוסה את היידן הנדהם, שלא מבין מאיפה נחת עליו פדרוסה שהיה כל כך מאחור בתחילת המירוץ. בתום ההקפה השביעית, מתחילה גם הנשירה של ג'יברנאו לאחור, כשמלאנדרי עוקף אותו אל ההובלה הארוכה ממנה נהנה רוכב הדוקאטי בשל המלחמות מאחור, ועיכוב הרוכבים זה את זה בעקיפות הדדיות. אחריו עוקפים את ג'יברנאו גם פדרוסה, היידן וסטונר. בכניסה לשיקיין הרחב של הטורקים (לא יכולתי להתאפק. ע"ש), מנסה פדרוסה לעקוף את מלאנדרי אל ההובלה, אך יוצא רחב מדי בבלימה מאוחרת מדי, ומלאנדרי שב להוביל. הופקינס סובל מצמיג אחורי פגום, ונכנס אל הפיטס להחליף צמיג. מסביר בכך את הירידה הפתאומית במיקומים. רוסי עולה אל המיקום השמיני. 


מלאנדרי - ניצחון בשניה האחרונה

בהקפה ה-13 זה קורה: דני פדרוסה משלים רשמית הקפה של 15 אלילי מוטו GP במירוץ אחד, ועולה להוביל את המירוץ. עם מהירויות פניה מדהימות, פותח פדרוסה פער של 0.6 שנ' על מלאנדרי הממוקם שני. היידן דוחף גם הוא את מלאנדרי החוצה אל המיקום השלישי, ומתחיל במרדף אחרי פדרוסה. סטונר מתיישב על הזנב של מלאנדרי, אך זה מצידו מתיישב על היידן. 

ההקפה ה-16 מוצאת את רוסי עולה אל המקום השישי כשהוא עוקף את ורמיולן, 7 שניות מאחורי פדרוסה המוביל. היידן מתחיל להתקרב לפדרוסה, שלא מצליח לברוח קדימה להיידן ומלאנדרי, ומלאנדרי אף קובע את ההקפה המהירה של המירוץ כשהוא נצמד להיידן, ובסופו של דבר גם עוקף אותו. סטונר עוקף גם הוא את היידן כשהוא תופס לו את הקו הפנימי בכניסה לשיקיין. מלאנדרי שנמצא בתנופה, ממשיך את רצף העקיפות, ועולה להוביל את המירוץ. סטונר מתלבש אף הוא על פדרוסה, ודוחק אותו אל המיקום השלישי, לפני היידן הרביעי. רוסי עולה אל המיקום החמישי, כשהוא עוקף את קפירוסי. 


סטונר. לא השכיל לשמור על ההובלה. עוד נשמע עליו

סטונר עוקף את מלאנדרי בעקיפה כירורגית ועובר להוביל, והקפה מאוחר יותר גם מצליח לפתוח פער קטן. היידן נושר אט אט אחורה, ופדרוסה עוקף את מלאנדרי אל המיקום השני כשהוא יוצא מהפניה האחרונה אל הישורת בדרייב מטורף חזק על הגז. שתיים וחצי הקפות לסיום עוקף מלאנדרי את פדרוסה אל המיקום השני.

ההקפה האחרונה מתחילה. סטונר עדיין מוביל, אחריו מלאנדרי, פדרוסה, והיידן הרחק מאחור. פדרוסה מנסה לעקוף את מלאנדרי מבחוץ, אך לא מצליח, ונושר מעט לאחור כשהוא נאלץ לסגור גז כדי לא ללכת רחב מדי. ואז קורה הבלתי יאומן: פדרוסה מחליק החוצה מהמסלול בלואו סייד, משאיר את המיקום השלישי להיידן. בכניסה הרחבה לשיקיין של המסלול הטורקי, לא משכיל קייסי סטונר לקחת את הקו הפנימי ההגנתי, ומשאיר למרקו מלאנדרי פרצה הקוראת לאלוף העולם ב-250. מלאנדרי לא צריך יותר מזה כדי לצלוח בהצלחה את השיקיין ואת קו הסיום. סטונר מנסה לפתוח גז חזק ביציאה אל הפניה האחרונה, אך ללא הצלחה, ומפספס מה שהיה יכול להיות הניצחון הראשון לעילוי האוסטרלי בן ה-20. מלאנדרי מנצח את אחד המירוצים צמודים והמעניינים של השנים האחרונות, אחריו סטונר, והיידן שלישי. רוסי מסיים את המירוץ רביעי, כשבפניה השניה היה במיקום ה-17. מעניין מה היה קורה לו נמשך המירוץ עוד כמה הקפות. ניקי היידן דוחק את קפירוסי מהמקום הראשון בטבלת האליפות, ועובר להוביל את קטגוריית המוטו GP לראשונה בחייו. קפירוסי עובר למקום השני, אחריו מלאנדרי, סטונר רביעי (!), רוסי חמישי, ופדרוסה שישי. 


פדרוסה. אוי פדרוסה.. לו רק..

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.מירוץ מדהים30/04/2006 18:31:42
אחד הטובים של השנים האחרונות
2.ANGEL R1המרוץ30/04/2006 19:36:13
סחטיין על הכתבה עמיר אחלה כתיבה מעניין ומותח כמו במרוץ נהנתי מאד
3.פגז01/05/2006 09:55:53
כתבה מהנה, תודה
4.nimizאינעל העולם-לא ראיתי!!!01/05/2006 18:35:40
ביום א' היתה לי פגישה ויצאתי מהבית מיד אחרי מירוץ ה- 250 הסופר פסיכותי. הישיבה היתה חרא ולא לקחתי את הפרוייקט. סתם ביזבוז זמן. היום בעשר וחצי היה צריך להיות שידור חוזר. בעשר אני פותח תטלוויזיה, ואין שידור. ברדיו אמרו משו על הלווין עמוס שהפסיק לשדר ליס.
5.yyy01/05/2006 20:17:06
סחתיין על הכתיבה. הרגשתי כאילו ראיתי את המירוץ ב-RE LIVE.
6.d600איפה אתם04/05/2006 21:09:48
איפה אתם? כל אלו שרבו מכות ווירטואליות לפני פתיחת העונה על זה ש"רוסי הוא המלך" ו"אין מצב שהמלך לא ייקח עוד פעם"... אז המלך בקושי מסיים חמישי, ועל זה כבר אין לכם מה להגיד? צפייה מהנה לכווווווווווולם.
7.YYY05/05/2006 09:33:02
המלך סיים רביעי, ואל תדאג... גם השנה הוא יהיה אלוף!!!


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים