מעיל ספידי - דו"ח שימוש

08/06/2006 18:35:55

המעיל הזה של ספידי שברשותי עבר אולי את כל התלאות שיכולות לעבור על מעיל רכיבה. המעיל נרכש בפברואר 2000, והתחיל בפעילות מבצעית של ממש בנובמבר 2001. מאז הפך המעיל למעיל העיקרי שלי, ועשה בהערכה גסה כבר מעל ל-100,000 ק"מ בתנאים מגוונים מאד. להלן דו"ח שימוש מהיר

עמיר שבתאי


רק מן הראוי לכתוב על המעיל הזה שמלווה אותי כל כך הרבה שנים, ובואו נתחיל מגילוי נאות: המעיל הזה נרכש בכסף לשימושי הפרטי, אם כי בהנחה גדולה מאד אי שם מזמן. נמשיך.

בכל אותן שנים בהן בחנתי אופנועים באופן שוטף בבייקס, היה המעיל בן הלוויה העיקרי שלי. כך זכה המעיל לטעום רכיבה על אופנועים סופרספורטיביים בקצב מהיר, רכיבה על אופנועי קאסטום, קטנועים, טיולים ו.. אפילו טיול ארוך טווח בארה"ב בידי קרוב משפחה במשך כחודש וחצי. בכולם הוא עמד בכבוד. 

המעיל
המעיל הינו של ספידי, ואמור לשמש כמעיל תיור – גם מדברי – ארוך טווח. בצד האיבזור אפשר למצוא את כל המיגונים האפשריים כולל מיגון גב שניתן להסרה, כיסים עליונים, שפע של כיסים תחתונים מתחת לעליונים אותם הסרתי מהמעיל, כיס לטלפון נייד, מחזיר אור קדמי, פאוץ' גב ענק הניתן להסרה, פאוץ' גב תחתון גדול מובנה, רצועות הידוק וכפתורי התאמה של המעיל לגוף ולצוואר, ואפילו קליפסים קשיחים מאחור האמורים לחבר אליהם שק שינה, כמו גם מקום להידוק תיק גב מאחור בחלקו העליון.כל הכיסים הינם בעלי רוכסן מוסתר על ידי קיפול וסקוטץ' כנגד חול המדבר. ישנם גם עוד כמה פיצ'פקעס, אבל הכוונה שלי כבר ברורה. מדובר במעיל מאובזר לעילא ולעילא. המעיל מגיע לצרכן עם שתי ביטנות: האחת מניילון נגד גשם, והשניה עשויה אלומיניום מבודד למניעת כניסה של קור חיצוני אל המעיל. כל המיגונים ניתנים להכנסה ושליפה קלה, כך שניתן יהיה לכבס אותו בקלות. רכיסת המעיל, כמו גם רכיסת הבטנה הראשית העמידה בגשם, נרכסים הן על ידי רוכסן, והן על ידי סטוטץ'. הבטנה הפנימית נכרכסת בנוסף על ידי כפתורים לאיטום מושלם.

שימוש
רכיבה ספורטיבית מהירה בדקה הלכה למעשה את טיב ההתאמה של המעיל לגוף, והציון גבוה מאד. לא רחוק בכלל ממעיל עור. רצועת ההידוק לצוואר כוללת גם כפתור, ואפשר להתאים את המעיל טוב מאד לצוואר לרכיבה ספורטיבית. הפגם היחיד הוא חלקו התחתון האחורי הארוך של המעיל, אשר מתנופף מעט לאחור ברכיבה על אופנוע ספורטיבי עקב מערבולת הרוח הבאה מאחור, וחלק קדמי בולט מדי עקב הכיסים המפריעה לשכיבתו של הרוכב אל מיכל הדלק. אבל כאן אני סתם מתקטנן. סך הכל לא רע בכלל.

רכיבת תיור ארוכה תוציא מהמעיל את הטוב שבו, גם בקיץ. הצורה בה מהודק המעיל לגוף, גורמת גם לרוח הבאה מקדימה - באופנועים בהם מיגון הרוח לא אופטימלי – שלא להצליח להפריע לרוכב. המעיל יושב מצוין על הגוף כשמתאימים אותו היטב. כנ"ל גם ברכיבה יומיומית: קל מאד לנוע בתוך המעיל גם כשהוא מהודק לגוף – יתרון של מעיל קורדורה לעומת מעיל עור.

המעיל הזה אינו מעיל קיץ, אם כי אפשר לרכב אתו לטיול ללא שום בעיה. הקורדורה המחוררת יחסית לעור האטום (יחסית), מאפשרת קירור יעיל ברכיבה ארוכה. בתוך העיר עדיף להצטייד במעיל מחורר וקיצי, שכן המעיל לא מנסה אפילו להתחרות בחום הקיץ הישראלי. בחורף לא נכנסת אל המעיל ולו טיפת מים, אך למרות ההבטחה הגדולה של היצרן, עדיין נכנס קור ברמה מסויימת, והמעיל אינו אטום לקור כבהצהרות היצרן. 

וכן, איך אפשר בלי תאונה. המעיל עבר תאונה קלה ביחד איתי, ועשה עבודתו נאמנה כך שסימני התאונה אף לא ניכרים בו. למעשה נרכש המעיל הזה לאחר שדגם מקביל שלו בעל מיגונים זהים, הגן עלי בתאונת אופנוע קשה בשנת 99 ששלחה אותי לחודשים לבית חולים, ולשיקום שנמשך עד ימים אלה שש שנים לאחר מכן. למרות "התעופפות" לאורך של כארבעים מטר בתאונה חזיתית, ועוד גלגולים רבים על הכביש לאחר נחיתה קשה, הגן המעיל הזהה במיגוניו בצורה מושלמת על חלק הגוף העליון שלי, ללא השוואה למה שהתרחש לי בחלקו התחתון של הגוף. אם מבחינת מכות, שברים, ואם מבחינת עור משויף מההחלקה הארוכה שהמעיל ספג באופן מלא, והשאיר את חלקו העליון של גופי שלם ונקי מפצע וחבורה. או אז החלטתי לקנות את הדגם המשודרג של אותו מעיל, והוא המעיל הנסקר כאן. 

פסק דין
בימים בהם קניתי את המעיל התקרב מחירו לכ- 6,000 ש"ח, ונרכש על ידי כאמור בהנחה של עשרות אחוזים בפועל בשל פרוטקציה כעורך מגזין לאופנועים. כיום מחירו של המעיל עומד על מעט מתחת ל- 4,000 ש"ח, ולטעמי האישי שווה כל שקל, שכן מדובר במעיל שיכול ללוות את הרוכב לאורך חיי רכיבה שלמים.

כיום, מלבד מעט לכלוך, המעיל עדיין במצב כמעט חדש. למרות הזנחה מתמשכת מצידי, הכל נמצא במקום ממש כמו במעיל חדש היושב באולם התצוגה. מעיל מעולה. יקר, אך לטעמי שווה כל אגורה. ציון 10 עגול.
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים