הבריחה - דיבורית לקסדה של אסקייפ

01/2005


היהלום של הבריחה

אסקייפ, הבת הצעירה של חב' פלאפון, החלה לפני כשנה לייבא אוזניה מיוחדת לאופנועים, ושלחו לנו אחת לנסיון. למודי אכזבה, זה גם הזמן שלקח לנו לבחון את הדיבורית החדשה. איזו טעות

עמיר שבתאי


הפתעהההההה
כשקיבלתי את הטלפון מדנה, מנהלת מותג אסקייפ לפני כשמונה חודשים, לא ממש התלהבתי. אני מודה. "שילחי, אין בעיה", אמרתי לה ביובש לגבי מבחן של הדיבורית החדשה לאופנועים. למוד אכזבה מ"דיבוריות לאופנועים" שיכולות לשמש בקושי דיבוריות רגילות, לקח לי כאמור שמונה חודשים תמימים להתקין את הדיבורית של אסקייפ בקסדה.

איזו טעות זו היתה. הדיבורית של אסקייפ היא פשוט יהלום. רכבתי איתה גם על הסופר דיוק של המערכת, שהרעש הטרקטורי שהוא עושה יכול להחריש פילים, ובמגוון מצבים. הטלפון הראשון היה לאשתי. לא סיפרתי לה שאני בנסיעה על הקטנוע בשמונים קמ"ש, והיא אפילו לא הרגישה בהבדל. טלפונים נוספים לאנשים אחרים, ורק לאחר שסיפרתי להם שאני בנסיעה בפול גז על הקטנוע, הם קלטו את העניין.


הדיבורית מורכבת משני חלקים עיקריים. הדיבורית עצמה, וחלק נוסף שמתחבר על ידי בננה, אל כבל הדיבורית המרכזי, ונצמד על ידי סקוטש אל הכידון. חלק זה הוא בעצם כפתור, שמאפשר מענה מהיר לטלפון מבלי להושיט יד אל הכיס, או להוריד את הידיים מהכידון בכלל. לי אישית, כמשתמש כבד בנייד, חשובה היתה גם היכולת לחייג, ומוסך "אקסלנט מוטורס", המשווק אגב את הדיבורית המתחרה שתיבחן כאן בקרוב, התקין לי מתקן ייעוד אוניברסלי לטלפון נייד.

האוזניה
יכולת השמע של הדיבורית אבסולוטית. רכבתי עם הדיבורית על גבי GS500 בקצת פחות מ- 140 קמ"ש, ולא היתה שום בעיה. הדיבורית אמורה לסנן רעשים מכל הסוגים, והאוזניה עומדת בעומס בכבוד. בכל מקרה, יש גם מספיק ווליום להעלות ולהוריד אם רוצים, בהתאם למהירות הרכיבה, ומן הסתם גם איכות הקסדה. אני באופן אישי, עם טלפון סמסונג איזשהו, משאיר בדרך כלל את האוזניה על התחום האמצעי של עוצמת השמע. בתחום השמע, מקבלת הדיבורית ציון 10 עגול.

המיקרופון
את המקרופון התקנתי באופן עקלקל מעל לספוג הלחי הימנית של הקסדה. הריפוד המתפרק של קסדת האראי שלי, עזר לי לשחק עם מיקום המקרופון במקום שבו בחרתי שיהיה לי הכי נוח. אם כבר מבחן אז עד הסוף, והיה ברור לי שהמיקום של המיקרופון, שאמור להיות בצמוד לפה, בוודאי ובוודאי לא אידיאלי מבחינת הדיבורית. ציון 10 גם כאן. למרות שהקול שלי לא עובר ישירות אל המקרופון, אלא אל חלל הקסדה, סינון הרעשים של הדיבורית פשוט מעולה, ומי שנמצא בצד השני, בכלל לא קולט את הקול העמום שאני אישית שומע בתוך הקסדה. סינון הרעש המעולה ממשיך גם בכל מה שאמור לגבי רעשי חוץ, ורעש האופנוע או הקטנוע עצמו. רק בהפסקה בין דיבור לדיבור, שומע הצד השני רחש קל של מה שקורה בחוץ. תחילת דיבור מפסיקה את הרעש מיד, והצד השני שומע דיבור חלק ונקי מרעשים. סיכום סוף סוף יש פתרון לאלה שרוצים לדבר בנוחות בנסיעה על דו"ג. יהלום. את האוזניות ניתן להשיג במרכזי השירות של חברת פלאפון.

 

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.ארזדיבורית לקסדה = אסון 04/11/2006 17:36:11
פשוט עדיף לא לדבר בנסיעה בקטנוע


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים