סקירת טרום סבב מס' 2 בליגת הסופרמוטו הישראלית

12/05/2006 07:00:50

יהורם שער מביא את סקירת טרום סבב מס' 2 בליגת הסופרמוטו הישראלית לאחר פגרה קלה. רוכבים מובילים שנעדרים, וצעירים שמפתיעים, מבטיחים מירוץ שמח. כשירות לגולשינו, מעניקה מערכת בייקס סקירה קצרה לגבי הרוכבים המרכזיים שיככבו בכל אחת מהקטגוריות המקצועיות. לשמור, להדפיס, להגיע למסלול כשהדף מוסתר בשרוול, ולהשוויץ בפני חבריכם בידע "מאחורי הקלעים" שברשותכם.

יהורם שער   צילום: אילן מגן

טרום סבב פתיחת עונת 2006, עסקו גולשים רבים ברחבי הרשת ומחוצה לה, ברמת הרכיבה שהציגו המתחרים במהלך אימוני הפגרה. 

קורסי הרכיבה שהחל כפיר לוין להציע באופן פרטי למס' רוכבים ובאופן מרוכז (במסגרת "ברווז אדוונצ'ר סקול") יצרו, גם אם כולם יכחישו זאת, סוג של תחרות סמויה בין 2 קבוצות עיקריות: מדריכי בית הספר לרכיבה של גידי פרדר מצד אחד, מול חניכי קורסי הרכיבה התחרותית של כפיר לוין. 


לכאורה, ניתן היה להעריך כי המדריכים אשר "רכיבתם אומנותם", יכו את החניכים שוק על ירך כבר במרוץ הראשון.אך בסופו של דבר, כל ההערכות המוקדמות התבדו. 

פודיום קטגוריית ה-S1, בה ניתן למצוא את כל מדריכי גידי פרדר, אוכלס במדריך אחד בלבד, כשהניצחון עצמו מוענק לרן פישמן, חניך צעיר יחסית אצל כפיר לוין. המקום השלישי, אחרי אביעד אברהמי ("המדריך"), אויש על ידי שחר עמרמי, מותיקי התחום, שתפס עצמו בידיים והחל להשתתף בקורסי הרכיבה של כפיר באופן מוסדר.

הקלפים אם כך, עורבבו היטב במהלך הפגרה, וניתן לצפות שגם הסבב הקרוב שייפתח מחר (שבת ה-13 למאי) בשעה 15:00, יהיה מפתיע בהתאם. תוואי המסלול הממתין למתחרי הסבב השני, יהיה ארוך יותר מזה בו נעשה שימוש בסבב קודם, וזאת בשל פתיחת קטע שטח חדש. למרות שאין מדובר בקטע בעל אלמנטים מיוחדים (זוג רמפות ופנייה אחת בלבד), הרי שרוחבו של הקטע החדש מאפשר הזדמנויות עקיפה לא מעטות.

S1
רן פישמן – ק.ט.מ 525EXC – מתחרה מס' 52. מיקום בסבב הקודם: 1

רן, או "פישנזון" כפי שהוא מכונה לעיתים בפיטס המסלול, הינו רוכב שקט השומר על מידות צנועות ואינו משתייך לעדת המתרברבים. בעונה הקודמת התחרה באופן בינוני מינוס (לא מעט בשל פציעה ממנה סבל בידו) בקטגוריה המוגבלת לנפח 450 סמ"ק על ק.ט.מ דו פעימתי. במהלך הפגרה נותח פישמן בידו, החלים, הודרך לפחות פעמיים ע"י כפיר ו...הבליח לניצחון מרוץ הגמר. במידה ויצליח לשמור על העקביות, ייתכן ואף ירשום לעצמו מועמדות מאיימת לתואר האליפות בסוף העונה.

אביעד אברהמי ק.ט.מ 025EXC – מתחרה מס' 12. מיקום בסבב הקודם: 2
למרות שלא ניצח את סבב הגמר, מוביל כעת אביעד את טבלת האליפות בזכות הניקוד שצבר במקצי הדירוג. אביעד, אלוף עונת 2005, נצפה כשהוא זועם ורותח בתום המרוץ האחרון, בשל "אי תפקוד המרשלים ואי פינוי המסלול בזמן על ידי הסמנים האחוריים" לדבריו. שאר המתחרים העריכו שאביעד כנראה הופתע מיכולתו של פישמן (שלא נראה, טרום העונה, כמאיים על התואר), ומצא את המרשלים כאשמים ב"אי ניצחונו".
למרוץ הקרוב מגיע אביעד כשהוא מלא מוטיבציה, יותר מתמיד, להוכיח כי הובלת הטבלה מגיעה לו בזכות היותו מהיר ולא רק בזכות העקביות שהוכיח במקצי הדירוג.

שחר עמרמי – ק.ט.מ DUKE – מתחרה מס' 609. מיקום בסבב הקודם: 3
מקום רביעי באליפות 2005 לא מספק את שחר, והוא שואף להוכיח לא מעט למלעיזים שזלזלו בו ובאופנועו בן 11 השנים (ביניהם ניתן למצוא אפילו את גידי פרדר עצמו שעקץ את שחר לא מעט בפיטס המסלול, טרום מרוץ הגמר). שחר סובל מכושר גופני נמוך יחסית, אך נחשב לרוכב ששואב אנרגיות רבות במהלך מרוצים, ומציג בהם (ורק בהם), יכולת רכיבה הגבוהה בעשרות מונים מזו המוצגת במהלך אימונים.

צפוי להפתיע:
דני אנגלברג – לא מתאמן כלל, קבור בעבודה כסטאז'ר במשרד עו"ד, אבל בעל כושר מטורף באופן טבעי (מתקרא בפיטס המסלול "האנימל"). הפתיע בעבר בטכניקת רכיבה
מלוטשת, וצפוי לעשות זאת שוב. 

ייעדרו:
שי נווה
– מקום שני באליפות 2005. שוב אינו מתחרה. הלחץ אליו היה נתון טרום העונה, ממשיך לתת אותותיו. 

ניסן שלו
– מתחרה חזק ל"מרכז השדה" שיכול בקלות להפתיע רוכבים החזקים ממנו באופן עקבי, מכר את האופנוע ופרש (זמנית, לדבריו), מהתחום. 

יגיעו להתחרות לראשונה העונה: 

יניב סימסלו
– אם רק יצליח להרכיב את אופנועו בזמן ולהתגבר על כאבי התאונה בה נפגע במהלך העונה הקודמת – יגיע כדי לצבור נקודות.

S2
שלום אוחיון – ימאהה YZ450F – מתחרה מס' 5. מיקום בסבב הקודם: 1
מה כבר לא נאמר על הרוכב שגרף את אליפות המוטוקרוס והאנדורו ב-2005, וזכה בכל הנקודות האפשרויות בסבב פתיחת עונת הסופרמוטו? ככל הנראה, הכל. שלום
יזכה ללא מאמץ מיוחד, גם במרוץ הקרוב. עם זאת, טל ציון שחוזר להתחרות (YZ450 צהוב-שחור), יצליח, אולי, לספק קצת פייט ראוי ואיכותי לשלום אוחיון, כדי למנוע מהקהל להשתעמם מתצוגת היחיד של האחרון.

ערן סטאריק – ק.ט.מ 450SX – מתחרה מס' 110. מיקום בסבב הקודם: 4
שדרוג משמעותי מהק.ט.מ הדו פעימתי קטן הנפח – זוהי הבשורה לסבב הנוכחי מצידו של המאסטרו. האם כוח מנוע הוא כל שהיה חסר לסטאריק? בסבב הנוכחי נגלה האם מנוע ה-SX יאפשר לסטאריק להתרחק משביט איס, וותיק רוכבי הקטגוריה, שנשף בעורפו לא מעט במהלך הסבב הקודם, ואף סיים לפניו במקצה הדירוג הראשון.

עידן גלבוע – הונדה CRF450R – מתחרה מס' 20. מיקום בסבב הקודם: 7
למרות שסיים אחרון בסבב הקודם, השקיע עידן רבות באימונים, ונצפה לא מעט ב"רינג" כשהוא תוקף את המסלול פעם אחר פעם. בסבב הקרוב נמצא באם האימונים השתלמו, והאם עידן עושה שימוש נכון וראוי באופנוע ובחליפת הרכיבה שרכש מניר שפיצר האגדי.

צפוי להפתיע:
כל מי שיצליח לנצח את שלום אוחיון, ולא משנה מה שמו. 

ייעדרו:
אליקו אוחנה – העדר הכוח הכה נחוץ בסוזוקי DR, ואי רצון הספונסר שלו (עופר אבניר) לראות אותו מתחרה על ה-RMZ450, מביאים לכך שאליקו נאלץ לפרוש בטרם יסכן עצמו מעל גבי האופנוע החלש במרדפיו אחרי שלום אוחיון. 

אוריה כרמלי
– אלוף ה"מקצועית הקטנה" במרוצי האנדורו של עמותת השטח בעונה הנוכחית, הגיע לסבב פתיחת העונה, נתן רכיבה מרשימה למדי, אך מתח רצועות בברכו במהלך השבוע האחרון ולכן לא יוכל להתחרות. 

לי ברדה וכפיר לוין
– שני רוכבים ותיקים בקטגוריה, שייעדרו גם הם בשל פציעות ממושכות. 

יגיעו להתחרות לראשונה העונה: 

טל ציון
– אלוף עונת 2003, שחוזר לאחר פגרה ארוכה ומעט אימוני רכיבה. 

מאיר סבח וחיים צדיק
– הרוכבים שטיפסו לקטגוריה בזכות השגת המינימום הנדרש בקטגוריה העממית. 

ראובן סביו
– לא התחרה מאז 2003, אך נצפה מתאמן במסלול השבוע. יגיע להתחרות?

אז:
מומלץ מאד לגרור מהבית את הישבן עם רשימה קצרה שתכלול בעיקר כובע, המון מים, שמשיה וכסאות נוח, לזנוח את מקום הישיבה הסטנדרטי מול קטע האספלט, ולהתיישב על טריבונת העפר שלצד קטע השטח הראשון – אקשן מובטח.


 

 

שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.9612/05/2006 10:08:30
זהו, כבר לא שמים על עממית...? אנחנו עוד נפתיע... :)
2.עממית12/05/2006 12:23:55
מי שלא שוכבת עם בייקס לא מקבלת חשיפה?
3.עמיתית12/05/2006 13:44:20
מי ששוכבת עם בייקס בלי קונדום מקבלת פריחה
4.ג'ירף12/05/2006 15:28:32
סקריה מצויינת ו... טוב לדעת שזה מה שאתם חושבים עלי..
5.צופה.12/05/2006 15:58:26
תודה רבה על הסקירה המקדימה.
6.MNM12/05/2006 17:15:03
טלצי עוד יראה לכולם מאיפה משתין הדג... אולי שלום לא מאויים אבל לוין צריך להזהר
7.ל-MNM12/05/2006 20:48:52
כתוב למעלה שלוין לא יתחרה
8.אפרוחית12/05/2006 21:05:37
עוד יהיו הפתעות בעממית, ושבתאי עלול להיות שוב נער מטריה... ;-)
9.המכורההימור שלי13/05/2006 00:46:38
פישמן עוד לא בשל - מקום רביעי עמרמי שלישי שי נווה יגיע עטור זיפים עם מבט מצועף פנגס - מקום שני אברהמי מקום ראשון רק אם רוני תלווה אותו
10.טלצי יסתום פיות !!!13/05/2006 11:51:48
חכו לעוד מירוץ או שניים, למרות שכבר במירוץ הקרוב אני מאמין שהוא ייתן בראש...
11.איתןניסן שלו נפל הלילה הלבנון13/08/2006 13:01:19
ניסן שלו טייס יסעור נפל הלילה בלבנון. תנחומים למשפחה ולחברים. יהי זכרו ברוך.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים