סופרמוטו ישראלי - מירוץ מס' 2 עונת 2005


סופרמוטו

הסבב השני והשלישי של מירוצי הסופרמוטו התרחשו בתנאים קשים, אך באירגון מופתי של תומר ברעם, שוב שטפנו את העיניים ביום מירוצים מוצלח.

יורם שער
צילומים: אילן מגן

המירוצים השני והשלישי (הוחלט על קיומם של שני סבבים ביום אחד) של ליגת הסופרמוטו והקטנועים, נערכו בתנאים קשים למדי. חום אימים ולחות עוד יותר קשה בתוך החליפות, הקשו על הרוכבים שבאו מלאי ציפיה לאחר המירוץ הראשון המצוין לפני כחודשיים. רוב הרוכבים בקטגוריות ה- S1 וה- S2 שבו לזירת הפשע, אך עם אופנועים משופרים יותר וטובים יותר. פנים שסוף סוף היה נחמד לראות היה דני אנגלברג, ששב להתחרות לאחר ארבעה חודשים ש"לא ראה אופנוע", עם אופנוע שהוכן למירוץ על ידי מוסך "ספין" של אוריה כרמלי. עוד זכינו לראות את יורם לביא, ישראלי המתחרה בליגת הסופרמוטו והאינדורו המקסיקנית (גליון 57), אשר הגיע כאורח והתחרה על אופנוע מושאל. לראשונה נוסף הפעם קטע עפר במסלול המוטוקרוס שהולם ונבנה בשפיצרינג, והוסיף אתגר לרוכבים. הזינוק למקצי הדירוג, נקבע כמו בפעם שעברה על ידי הגרלה. בקטנועים ראינו את אלוף ישראל באופנועי כביש, סהר צביק, עולה לראשונה על קטנוע רק במירוץ הדירוג, וגם יכולת הרכיבה המדהימה שלו לא הועילה לו אל מול מנועיהם המשופרים של האחרים. מי שבלט בחסרונו, היה שלום אוחיון שלא הגיע הפעם. הקהל הרב, הוסיף לאוירה הטובה של יום מירוצים ששררה באויר, וכל רוכש כרטיס קיבל במתנה מגזין "בייקס" במחיר הכרטיס.

קטנועים מירוץ 2
בתום מירוץ הדירוג, נקבע כי גל ברדה על הבטא המשופרת של "ברווז" יזנק ראשון, ניר שפיצר על אפריליה SR של מוסך "מוטו ספידי" יזנק שני, גיל עוזניאל שרכב על זיפ עם מנוע 172 סמ"ק שלישי, צור גינוסר על VXR200 רביעי וחיים זנדברג אף הוא על VXR200, חמישי. תומר איתן, השישי בקבוצה, פגע במהירות גבוהה בקיר הצמיגים, והקטנוע עלה באש שבערה עד להוצאת זרנוק המים. משה פרחי עף אף הוא על קיר צמיגים, ונשאר תלוי עם הקטנוע על הצמיגים.
שפיצר הוביל במירוץ אל הפניה הראשונה, כשגל ברדה צמוד אליו מאחור, ובסופו של דבר מנצל תוך רכיבה וירטואוזית את כל מה שהקטנוע המדהים שלו יודע לתת, עולה להוביל ומנצח את המירוץ בפער אדיר עם רכיבה חלקה ומהירה מאד. קדימה לחו"ל. שפיצר מורד אל המקום השלישי לאחר שזינק מוקדם מדי למירוץ, משאיר את המקום השני על הפודיום לחיים זנדברג.קטנועים מירוץ 3
שתי הקפות לאחר תחילת המירוץ השני נפתחו ארובות השמים, שהובילו לעשר דקות הפסקה לייבוש המסלול. ברדה זינק את המירוץ המחודש מצוין, ולא שמט אותו עד לסיום. שפיצר רכב אחריו בודד אל המקום השני, כשמאחור נלחמים פרחי וזנדברג (עם חליפה שקיבל מרוכב המוטו ג.פ. אלכס הופמן), כשפרחי עולה בסופו של דבר אל המקום השלישי. מאוחר יותר נפל זנדברג מהמקום הרביעי, אך פרחי בכלל פרש מהמירוץ, משאיר את המקום השלישי לגיל עוזניאל.
סופרמוטו עממית / מתחילים – מירוץ 2
בקטגורית הספורטסמן זכינו לראות בהופעת בכורה את אליקו וחיים אוחנה, כשאליקו אוחנה פורץ מיד קדימה על ה- RM250, חיים אחריו, ושלישי האורח שלנו ממקסיקו על ק.ט.מ. סופרמוטו. אליקו רץ קדימה אל הניצחון, כשמאחריו נרקם קרב איתנים בין יורם לביא למאיר דיקר. החלקה של יורם בקטע השטח הובילה את יורם אל הפיטס עם משאבת בלם אחורי פגועה, משאיר לדיקר את המקום השלישי. שני האחים אוחנה סיימו ראשון ושני. דווקא הרוכבים על צמיגי השטח, יכלו הפעם לרוכבים על הכלים המוסבים לסופרמוטו.


סופרמוטו עממית / מתחילים – מירוץ 3
אליקו זינק גרוע יחסית, משאיר לחיים אחיו את ההובלה, אך לא לזמן רב. מעט לאחר מכן הוביל אליקו את המירוץ עד לסיומו, כשחיים מסיים שני, ומאיר דיקר מסיים שלישי. רוכב צעיר ומוכשר שהשתפר אפילו בין המירוץ הראשון לשני הוא בר לוי, רוכב בן 14 (!!!) שהפליא ביכולת רכיבה, ואין ספק שעוד נראה אותו על הפודיום.S1 + S2 – מירוץ 2
שתי הקטגוריות זינקו יחד אל מירוץ מספר 2, כששפיצר מוביל אל הפניה הראשונה, כפיר לוין אחריו ואלי פנגס שלישי, מוביל את קטגורית ה-S1 אל הניצחון המיוחל למרות גיר דפוק ובלי יכולת לעבור להילוך רביעי, כשאליו צמוד שי נווה, ומאחריהם אביעד אברהמי. יניב סימסלו, כותב המדור הטכני של בייקס, סבל ממערכת בלמים בעייתית, ונלחם מאחור בדרור מרלי שלא טורח להפסיד אף אירוע. אביעד ניסה להיצמד לפנגס לאחר שעקף את את שי נווה, אך לא הצליח. בסיום המירוץ ניצח ב- S2 ניר שפיצר, כפיר לוין שני, ואביב גואטה רכב בדד אל המקום השלישי. פנגס כאמור, ניצח את ה- S1, שני סיים אביעד אברהמי, ודני אנגלברג באופן מרשים מגיע שלישי.S1 + S2 – מירוץ 3
שפיצר עף מיד קדימה ומגדיל את הפער עד לניצחון, שהעניק לו מלבד הגביע, גם שעון "סרטינה" בשווי 2,600 ש"ח, מתנת מגזין "בייקס". שי שמר נופל כבר בתחילת המירוץ, ופורש עם אופנוע פגוע. כפיר לוין שפתח גרוע, נאלץ לעקוף רוכבי S1 עד לרגע שהוא מגיע לרוכבי הקטגוריה שלו. גואטה, שרוכב שני אחרי שפיצר בפער גדול מלוין, נאלץ לפרוש בשל תקר בקדמי, ומשאיר ללוין שוב פודיום שני.
פנגס בקטגוריה השניה, מוביל שוב את המירוץ לניצחון, כשמאחריו אברהמי ושי נווה שסוגר את הפודיום. אנגלברג מגיע הפעם רביעי.
סיכום
שני הסבבים נערכו תחת חום מעיק וקשה, וקשה שלא להוריד את הכובע בפני הרוכבים שלקחו את עצמם אל קצה גבול היכולת. המירוץ הבא אמור להתרחש ביום העצמאות, אם הכל ילך כמתוכנן. תומר ברעם שוב שיחק אותה עם ארגון למופת וצמוד היטב ללוח הזמנים, ועל פעילותו זו גם זכה בגביע הוקרה מיוחד. גביע הוקרה נוסף הלך לצ'יקו, שותפו של ניר שפיצר.


שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים