פעולת המחאה של ועד הפעולה אל מול שר האוצר

05/01/2007 18:42:00

כשישים רוכבים ורוכבות לא נרתעו ממזג האויר האפור, ובאו לשמוע אם לשר האוצר יש משהו לומר להם. השר אגב, המשיך לשתוק.

עמיר שבתאי, צילום: גדי אזולאי


תחת איום של שמים קודרים המאיימים להוריד גשם זלעפות, התרכזו היום (ו') כשישים רוכבים ורוכבות שאכפת להם לעצרת מחאה אל מול ביתו הפרטי של שר האוצר אברהם הירשזון ברמת אביב. המטרה היתה "לפתוח לשר את הפה" לאור שתיקתו הרועמת בנושא ביטוח החובה לדו גלגלי. זאת לאחר שחברי כנסת רבים וגם שר התחבורה, התבטאו כבר והביעו עמדה בנושא. שתיקתו של שר האוצר בולטת במיוחד לאור העובדה שהוא השר הממונה על המפקח על הביטוח, ידין ענתבי, שממשיך בעקשנות בלתי מוסברת (לאחדים מאיתנו היא דווקא כן מוסברת) להוביל את ה"רפורמה בביטוח" שגורמת לכל אחד מאיתנו לשלם הרבה יותר כסף, בהסברים שנשמעים כאילו הם מפי מנהל בחברת ביטוח, ולא מפי מי שאמון על ידי הציבור ומשרד האוצר לפקח על חברות הביטוח. 

וכנראה שהדברים אכן הזיזו משהו. דיווח של אחד מחברי ועד הפעולה מספר כי השר הזעיק אליו בבוקר ההפגנה את עוזריו האישיים, כולל דובר משרד האוצר. אלה שהו בתוך הבית כל עת שההפגנה התקיימה מחוץ לביתו. כאן כבר נרשם הישג גדול מאד של מטה המאבק שגרם לשר להתחיל ולהפעיל את גלגלי העשיה שלו בנושא.

בעת ההפגנה רשם עו"ד עמית ברגמן, מי שעוסק בייצוג הרוכבים אל מול רשויות החוק והכנסת מכתב לשר, אשר הוכנס פנימה על ידי מאבטחי הבית. במכתב נקרא השר להזמין אליו פנימה נציגים של הרוכבים כדי להסביר לו את עמדת הרוכבים, אך זה לא נענה. 


בבוקר יום א' הקרוב תמשיך הפעילות במגרש החניה שאל מול הכנסת בירושלים. באותו בוקר תובא לועדת השרים לענייני חקיקה שתדון בהצעת החוק של חבי הכנסת גלעד ארדן וסטס מסז'ניקוב להסדר ביטוח החובה לרכב דו גלגלי. חשיבותה העצומה של ועדת השרים נעוצה בעובדה שאם הצעת החוק תאושר על ידי השרים עצמם, רוב הסיכויים שתאושר גם בקריאות בכנסת ללא תקלות. כך יהנו הרוכבים מתעריפי ביטוח המעוגנים בחוק, ולא נתונים לשינוי על פי קפריזה כזו או אחרת של פקיד אוצר כזה או אחר. על הפעילות ביום א' מופקד אליקו אלג'ם, יו"ר מועדון האופנועים הישראלי וחבר בועד הפעולה. בהזדמנות הזו גם כדאי לנו להודות לו על הפעילות המטורפת שלו מאחורי הקלעים.

פעילות נוספת בירושלים מתוכננת גם ביום ד' הקרוב. על פעילות זו תצא הודעה מסודרת מישי מוסקוביץ' ("מלאגאניס"), דובר ועד הפעולה. 


לחצ/י כאן לפעילות המתוכננת ליום א'.
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.בחור רגישככה לא בונים חומה06/01/2007 20:03:09
חשבתם לעורר את אהדתו של מר הירש?
2.רונןביטוח אופנועים06/01/2007 20:22:36
ישר כח כל הכבוד!!!!
3.אילןלמה לא קיבלנו אמפטיה וגם לא נקבל07/01/2007 02:30:19
כמה סיבות טובות עליך: 1. יבואני הרכב מחשיבים ת'דו-גלגלי כאוייב והם לוביסטים חזקים בכנסת 2. האוצר נהנה ממס על הדלק - ואתם סליחה, חסכונים מדי 3. תקשורת סלולרית - רק הפקקים מכניסים זמן אוויר. 4. שר האוצר דואג לאנשי שלומו בלבד.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים