פעולת מחאה שניה נגד עליית תעריפי הביטוח ודיון בכנסת

06/11/2006 14:27:45

עמיר שבתאי

"וועדת הכלכלה מכירה ביתרונות כלי הרכב הדו-גלגליים מבחינת הפחתת הצפיפות בכבישים, הקלת מצוקת החנייה בערים הגדולות והורדת זיהום האוויר. אין ספק כי העלאת תעריפי ביטוח החובה, כפי שהוחלט באגף המפקח על הביטוח החל מהראשון לדצמבר 2006, עלולה להביא לפגיעה קשה בכל ענף הרכב הדו גלגלי, אשר כתוצאה ממנו עלולה הצפיפות של כלי הרכב הרגילים לעלות ועלולים להיגרם יותר תאונות דרכים.

הוועדה קוראת למפקח על הביטוח ולשר האוצר לשקול מחדש את העלאת התעריפים, ובכל מקרה - בינתיים להקפיא את ביצוע ההחלטה עד לדיון ציבורי שיתקיים בכנסת עם שר האוצר."
 


כ-120 רוכבים הגיעו בשעה שש בבוקר ללטרון הקרה, לטובת עליה לכנסת בירושלים לועדת הכלכלה, אשר הוזמנה לטיפול בנושא הביטוח הדו גלגלי. לאחר תדריך קצר, יצאו הרוכבים בשיירה ארוכה לכיוון ירושלים, מלווים כל העת על ידי משטרת ישראל, אשר אף חסמה צמתים לטובת מעבר שקט ומהיר של האופנועים והקטנועים. יש לציין את הסדר המופתי בו רכבו רוכבי האופנועים והקטנועים כל הדרך, כשאת ההובלה נוטל על שכמו אליקו אלג'ם, יו"ר מועדון האופנועים הישראלי.

השורה התחתונה של החלטת הוועדה המצוטטת מעלה (ותודה לאבי פרידמן מ"פולגז" על התימלול) המתוזמרת היטב על ידי ראש הוועדה - ח"כ גלעד ארדן, הוא ההישג המשמעותי שיכול היה הציבור הדו גלגלי להרוויח מסוג כזה של וועדה. נכון, זהו לא צעד אופרטיבי כלשהו אשר יעצור מיידית את העלאת התעריפים השערורייתית, אבל זהו צעד בכיוון הנכון. זוהי ועדה בכנסת, אשר קוראת בקול רם וצלול למפקח על הביטוח להשתהות עם ההחלטה הנמהרת הזו.

לא פחות מתשעה חברי כנסת הגיעו לוועדה. ואל יהא הדבר קל בעיניכם: אף אחד לא ציפה ליותר משלושה, אלא שכאמור, תשעה חברי כנסת נכחו בזמן הדיונים, ועלו מעלה מעלה בשבחו של הכלי הדו גלגלי. עוד נכחו בישיבה נציגי ועד הפעולה למלחמה ברפורמה, נציגי משרד התחבורה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, יהודה משי זהב, ונציגי יבואני הרכב הדו גלגלי.

השאלה הגדולה היא כעת "מה הלאה". האם המפקח ילך לקראת הענף הדו גלגלי? האם הוא בכלל יכול? האם הוא יסכים להקפיא את התקנות החדשות עד לחקיקה מסודרת? או שהוא יחליט שהכלבים יכולים לנבוח, אבל השיירה חייבת לעבור.

לי אישית נראה שענתבי ילך דווקא על האפשרות השניה. בין השורות שלא נאמרו ושכן נאמרו, נראה שענתבי עצמו אינו אוהד גדול של הענף שמביא לו הרבה כאבי ראש, ולא ממש אכפת לו למחוק אותו. לכן חייבים ה"גדולים" לפעול מיידית ללובינג חזק אצל שר האוצר, על מנת שיקפיא הוא את המצב עד לחקיקה אשר תסדר אחת ולתמיד את מה שקורה עם ביטוחי הדו"ג.

כאן זה המקום להודות ל"מטרו" ול"מאיר" על תרומתם לאירוע בדמות אספקת כלים לרוכבים.


ההתכנסות בבוקר


טור האופנועים - ארוך ומרשים


הגעה אל מתחם הכנסת


חברי הכנסת. שני מימין, ידין ענתבי. שלישי מימין, גלעד ארדן


שאר המשתתפים, בהם גם נציגי הדו"ג
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.LIQUDSPICEהיה נהדר! חייבים להמשיך07/11/2006 09:12:38
לכל מי שקורא את זה כעת: אתם חייבים להצטרף ולהפגין נוכחות,תזכרו שכל שקל שהולך למיסים מגיע לידיים ממשלתיות שלא חושבות שמגיעה לכם הזכות הדמוקרטית לרכב .חייבים לעקור את התופעה מהשורש . עקבו אחר הפרסומים והצטרפו למאבק!!! אולי אפילו תהנו...
2.מישוליקוויד07/11/2006 11:17:23
לליקווידספייס יש בולבול גדול


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים