סופ"ש מוטו GP: ניקי היידן על המפה

27/06/2006 08:26:23

פיטר לרנר

עונת 2006 במוטו GP הוכתרה כעונת הכרעה, בכל מה שקשור למנהיגות האליפות. בסוף השבוע האחרון, הנער מקנטקי, ניקי היידן, הצליח לצבור נקודות נוספות ולהגדיל את הפער בינו לבין כל מי שאחריו ב - 42 נקודות. אז נכון, 42 נקודות זה עדיין לא סוף העולם עבור האלוף המכהן, וולנטינו רוסי, אבל ככל שאנחנו מתקדמים בעונה היידן בולט כרוכב יציב עם מיקום יציב על גבי הפודיום. עד כה העונה היידן הגיע 7 פעמים לפודיום, מתוך שמונה מרוצים ונותרו תשעה מרוצים.

היידן, בן 24, יליד העיירה אוונסבורו, קנטקי שבארצות הברית' הצטרף ב- 2003 למוטו GP בצילו של האלוף רוסי בקבוצת רפסול הונדה. היידן מגיע משושלת של אלופי מירוצים, ואף היה אלוף ה- AMA (הסופרבייק האמריקאי) ב- 2002 כשהיה רק בן 21. אז נכון, לקח לו מעט זמן למצוא את מקומו במוטו GP, אבל בשנה שעברה כאשר הגיע למסלול בלגונה סקה, לקח לעצמו את נצחונו הראשון במוטו GP ומאז ועד היום הצליח להתמקם על גבי הפודיום 9 פעמים.

השבוע חתם היידן את שמו בהיסטוריה של הונדה כרוכב שהביא את ניצחון ה- 200 של קטגוריית העל (500 ומוטו GP) עבור הענק מיפן. בנוסף, הצליח באסן להביא את הניצחון השני להיסטוריה האישית שלו. מולו ניצבים רוכבים לא פחות טובים, אולי פחות ברי מזל, כגון לוריס קפירוסי (דוקאטי), מרקו מלנדרי (הונדה) ודני פדרוסה (הונדה). כל אלו כזכור מצאו עצמם מרוחים על הכורכר בקטלוניה ועדיין מתקשים לחזור לעצמם. נוסיף לכך את הקשיים של רוסי
לאחר פציעתו באימון טרום המרוץ באסן, והנה מתכון מושלם לאלוף מוטו GP חדש. 

כעת, כל מה שהיידן צריך לעשות זה להמשיך בעקביות והשיטתיות שהביאו אותו עד הלום. כל פעם על הפודיום וניצחון מדי פעם. כוכב נולד? אולי או שפשוט זה עניין של טיימינג. דרך אגב, השמועה ברשת היא שהיידן עדיין לא חתום לעונת 2007, וכי ימאהה מגלים בו עניין רב. ברור כי ככל שיצליח השנה, מניותיו רק יעלו.

ותזכורת קצרה לגבי מה שכתב עליו עמיר שבתאי לאחר
המירוץ השני של העונה בקאטאר: "ניקי היידן הולך ומצדיק ממירוץ למירוץ את מיקומו כרוכב הבית של הונדה במירוצי האופנועים היוקרתיים בעולם. עוד טרם המירוץ רואים על הבחור את הרצינות המאפיינת את התפקיד אותו נדרש למלא הבחור הצעיר. זה מתחיל מהתספורת הקצוצה הסגפנית משהו של ניקי, עבור דרך מיעוט הטקסטים היוצאים מפיו, וכלה ברצינות התהומית והריכוז המוחלט הנשקף ממנו טרם המירוץ. גם אם הוא לא יהיה לעולם אלוף עולם, וסביר להניח שהוא יזכה בתואר הנכסף לפחות פעם אחת, הרי שבעונה הזו הוא ירשום ללא ספק את חותמו כאחד השמות הגדולים שרכבו בעולם המוטו GP. אין לי ספק שהונדה עצמם רואים את השינוי שעבר הבחור בשנה האחרונה מעמדת הכוכב הצעיר, לעמדת האחראי על הצלחת הונדה ופיתוח אופנועי המוטו GP של היצרן הגדול בעולם. ואם אפשר, אז הימור קטן לגבי השנים הבאות באם רוסי יפרוש: היידן ופדרוסה על אופנועי הרפסול הונדה, יחיו מחדש את הימים והקרבות הבלתי נשכחים של שנות התשעים, נותנים שידורים חוזרים למלחמות בין קריבילה לדוהאן."

נראה שהדברים מתגשמים. אגב. הסיבה בה משתמש היידן בספרה 69 היא החלטה של אביו. "כך", אמר לו אבא היידן, יזהו אותך גם כשאתרה תרכב על האופנוע, וגם כשהאופנוע ירכב עליך"...שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.היידן69תודה רבה באמת29/06/2006 17:47:29
סוף סוף מילה טובה על ניקי היידן.. תודה פיטר
2.עם כל הכבוד29/06/2006 23:38:42
הוא רוכב משעמם ומונוטוני, יותר מזל מאופי של אלוף
3.קנגרו משוגעובכן04/07/2006 12:18:11
אולי הוא לא רוכב חדשני, ולא מביא לנו הצגה מהסרטים כמו רוסי (בקטלוניה כאמור, היידן הודה שהתחרות ה"קרובה" בסוף המסלול בינו לבין רוסי התרחש רק בגלל שרוסי שיחק איתו), אבל עקביות, שיטתיות ונחישות לניצחון יש לו, ועל זה הוא צריך לקבל קרדיט.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים