Orange County Choppers


Orange County Choppers


פול טאטל הוא טיפוס מופרע. אמנם כרגע הוא בורגני עד כמה שרוכב הרלי מהסוג הפרוע שכולל עבר של אלכוהול וסמים קשים יכול להיות, אבל הייחוד שלו הוא באמת המראה החיצוני שלו. זרועות של גורילה אחרי אימון מסיבי של 10 שנים בחדר כושר (הגורילה), שפם לבן (לשנינו יש שפם כמעט זהה) וארוך, וחולצות קצרות שמפגינות את מבנה הגורילה שלו עם הלוגו של הרלי מתנוסס עליהן. מה לי ולהרלי? כמעט וכלום, וזה לא ממש הסיפור. הסיפור הוא בית העסק המטורף שלו, ובמרכזו, פול טאטל נוסף. הג'וניור. פול טאטל האב (Paul Teutul Sr) ייסד אי שם בשנות השבעים סדנה לעיצוב קאסטומים, ולפני ארבע שנים הקים את "Orange County Choppers". סדנה לעיצוב אופנועי קאסטום מבוססי הרלי בלבד, שנבנים לפי דרישת הלקוח. חוץ ממבנה הגורילה, יש לו פה ברוחב של אמריקה, והמילה Fuck על שלוחותיה השונות שגורה בפיו כמו שמעטים מאד משתמשים בה אם הם לא כושים מהארלם. לפול האב יש שתי אובססיות. אחת היא לאופנועים, והוא מספר שהסרטים "Easy Rider" ו"The Wild One" עיצבו בשנות השבעים את תפיסת העולם שלו עם ההתמכרות לאופנועי הרלי ועיצוב שלהם, והאובססיה השניה היא לשגע עד כאב את פול טאטל הבן (Paul Teutul Jr), וכאן מתחיל בעצם הסיפור שלנו.


פול הבן הוא אחד האנשים המוכשרים ביותר שתפגשו, שעוסק במלאכה שנולדה בשבילו. מהתחום שלנו אני אשווה אותו לולנטינו רוסי. הכי מוכשר בעולם ברכיבה על אופנועים. הוא נולד לזה, ועוסק בזה, ומצליח בטירוף. המקביל של רוסי בעיצוב אופנועים הוא הג'וניור פול. פול התחיל את דרכו בסדנה של האב כבר לפני 12 שנה בהיותו בן 12. לפני ארבע שנים פרש האב למעשה מבניה פיסית של האופנועים, והשאיר את הבן כמעצב ובונה האופנועים הראשי של הסדנה, כשהוא נעזר שם בחברו מילדות ויני דימרטינו אשר עושה את העבודה של הרכבת האופנועים והתאמת שגיונות העיצוב למבנה האופנוע. ההתנגשות בין שני הפולים יוצרת מצבים שונים ומיוחדים בין שניהם כשהעצבים רצים חופשי. אמרנו כבר שהאב קצת מטורף? מייקי הוא אח של פול ג'וניור, ומדובר בעצם באיש לא ממש מוצלח, אם כי חביב בצורה יוצאת דופן, שמסתובב בין הרגליים של כולם … וזהו בעצם. ההתייחסות הקשוחה של האב לפול סיניור, בולטת במיוחד כשמייקי בסביבה. הוא מתייחס אליו בערך כמו שילד מתייחס לדובי שלו.


בכל יום שישי ועוד שני שידורים חוזרים בשבת, מתועדים חיי המשפחה הסוערים של משפחה לא מתפקדת, אשר עובדת כמעט כולה תחת קורת גג אחת בסדנה לבניית אופנועים דרך עדשת הטלביזיה. אם לפני שנה וחצי ראינו סדנה של אנשים מוכשרים היודעים לעצב ולצרף יחד מספר חלקים כדי שיתנו תוצאה סופית של קאסטום ייחודי, הרי שעתה אנו מדברים על יצרן אופנועים לכל דבר כמעט, שמייצר חלקים על פי קונספט. מגיע הלקוח, ומבקש למשל אופנוע "קומנצ'י". הקומאנצ'י הוא מסוק קרב אמריקני חדיש, עם יכולות יוצאות דופן, והמזמין הוא איש צוות של טייסת הקומנצ'י הראשונה של חיל האויר האמריקאי. סיור מודרך (!) לפול טאטל הבן בטייסת הקומנצ'י, הוביל לבניית אופנוע מדהים. האיש אומן הזה ייצר בעצמו מיכל דלק הדומה למבנהו הכללי החמקן של הקומנצ'י, כולל תא טייס. עיצב שילדה עם צינורות משולשים כדי שיתאימו לקונספט, אגזוזים בצורה ובמבנה של מכונת יריה (0.3), ובעצם בנה מחדש את כל חלקי המתכת שעוטפים את האופנוע כדי שיתאימו עד כמה שניתן למקור המעופף, כולל טילים בצד האופנוע, מקלע וולקן קטן בקדמת המנוע, וכנף אחורית בעיצוב זנב המסוק.


אופנוע מדהים נוסף הוא אופנוע "האלמנה השחורה". פול ג'וניור חתך וריתך עשרות צינורות מתכת קטנים, כיפף אותם בזוית מדוייקת וריתך אותם אחת לאחרת, עד שקיבל רשת עכביש שכיסתה את מיכל הדלק, הכנף הקדמית והאחורית, ובעוד כמה מקומות שהיה בהם חלל מיותר, כמו למשל תושבת הכסא שיוצרה מחדש. החישוקים כורסמו במיוחד על פי עיצובו של פול, והאופנוע נראה פחות או יותר כמו חלום על שני גלגלים. פשוט מטורף. אני באופן אישי רואה את התכנית כל שבוע באדיקות, עם לפחות שידור אחד חוזר בשבת בשמונה בבוקר. מומלץ בחום לכל מי שבאמת אוהב אופנועים, ובכלל את אומנות הפיסול במתכת. ערוץ דיסקברי, יום שישי ושבת, "אופנועים לפי הזמנה". קישור: Orange County Choppers
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים