הודעה לעיתונות: בקרוב, ביטוח חובה שלא דרך ה"פול"

21/01/2007 16:35:18

תמוז (גיורא נדל) סוכנות לביטוח בע"מ, מודיעה כי הגיעה להסכמה עקרונית עם "הכשרה" חברה לביטוח בע"מ, לפתח ולשווק תוכנית ביטוח חובה לרכב דו-גלגלי שלא באמצעות "הפול". התוכנית תציע פתרון אטרקטיבי לרוכבים "הטובים" על פי קריטריונים שייקבעו.

התוכנית תוצע לציבור הרוכבים לאחר קבלת האישורים המתאימים מהרשויות.

כיום, כמעט כל רוכבי הקטנועים והאופנועים הינם בפועל "מסורבי ביטוח". סירובן של חברות הביטוח לבטח את רוכבי הדו-גלגלי חוצה את כל שוק הביטוח ואינו מבדיל בין רוכב לרוכב. לא רק שרוכבים מנוסים ובעלי עבר נקי לחלוטין אינם מצליחים לרכוש לעצמם ביטוח שלא באמצעות "הפול" אלא שבעקבות העלאת המחירים החדה שקבע "הפול" בתחילת ינואר השנה, נאלצים כעת אותם רוכבים לשלם את המחיר החדש והגבוה ולשאת בעול כספי כבד נוסף!

אין ספק שהודעת "תמוז" תתקבל בהתלהבות ובהקלה על ידי הרוכבים ועל ידי נציגיהם.
תוכנית המתגמלת רוכבים "בטוחים" היא בודאי חדשות טובות גם אם היא מיועדת רק לחלק מהרוכבים. המועמדים ימוינו על פי תשובות שיענו על שאלון מקדים וב"תמוז" מקוים שמספר המבוטחים המתאימים יהיה משמעותי.

גיורא נדל, בעליה של "תמוז" היה הראשון שהצליח לשכנע חברת ביטוח להסכים ולבטח אופנועים בביטוח "מקיף". זה היה לפני למעלה מ-20 שנים ומאז כבר בוטחו באמצעותו בהצלחה עשרות אלפי אופנועים בביטוח מקיף. הוא מקווה שגם הפעם, באמצעות חיתום זהיר, יצליח לספק פתרון עדיף לחלק מהרוכבים שגם יהיה מקובל לאורך זמן על חברת הביטוח.

גיורא נדל הוא שותף פעיל וותיק למאבק שמנהלים רוכבי הדו-גלגלי, יבואני הרכב הדו-גלגלי ועוד גופים ציבוריים כנגד עליית מחירי הביטוח. מתבקשת השאלה האם המהלך הנוכחי בא במקום הצעות החוק שהוגשו לאחרונה בעניין על ידי חברי הכנסת סטס מיסז'ניקוב וגלעד ארדן.
"אין קשר!" הוא אומר "תוכנית הביטוח שאציג מבוססת על המצב החוקי הקיים כיום ותעזור לשמחתי בעת הזו לחלק מהרוכבים לרכוש ביטוח זול יותר. שאר הרוכבים ימשיכו כנראה לבטח ביוקר באמצעות "הפול". הבעיה נעוצה בעיוות הקיים במבנה הנוכחי של חוק הפלת"ד אשר לצערי יחול גם על הפוליסות החדשות שננפיק. החוק הקיים אינו מבדיל בין רכב דו-גלגלי, למכונית וזה לדעתי לא הגיוני. מדובר ברכב שמאפייניו שונים וצריך לבטח אותו אחרת. שתי הצעות החוק האחרונות פותרות את הבעייתיות ואני מקווה שהן תעבורנה בכנסת. רק שינוי החוק יביא פתרון לכלל רוכבי הדו-גלגלי בארץ. בינתיים כאמור, ב"תמוז" אנחנו עושים מה שניתן".
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים