תזכורת: מחר 9:00 בבוקר: קבלת פנים לחברי ועדת השרים

06/01/2007 18:42:26

תזכורת מטעם וועד הפעולה: מחר 9:00 בבוקר - קבלת פנים לחברי ועדת השרים

וועד הפעולה מבקש להודות לעשרות הרוכבים שטרחו והגיעו אתמול להפגנה מול ביתו של שר האוצר מר אברהם הירשזון, וזאת למרות מזג האוויר הסגרירי. במסגרת ההפגנה נפרסו עשרות אופנועים וקטנועים לאורך הרחוב ועליהם הוצבו שלטי המאבק. זעקתם של הרוכבים נשמעה היטב בבוקר יום שישי ברחוב דרזנר ברמת אביב, ומספר צלמי ווידאו וסטילס עסקו בתיעוד האירוע לטובת העיתונים ומערכת החדשות של ערוץ 2. 

שר האוצר בחר שלא להתייחס לעשרות המפגינים, והסתגר בביתו עם בני משפחתו וצוות יועציו שהוקפצו במיוחד לאור האירוע יוצא הדופן. המפגינים עזבו את מקום ההפגנה בשעה 12 בשיירת אופנועים קולנית, ואיפשרו למשפחת הירשזון להיערך לקראת השבת. וועד הפעולה מבקש להתנצל בפני משפחתו של שר האוצר על חוסר הנעימות והעיכוב בקניות לשבת. עם עזיבת אחרון הרוכבים את הרחוב, החל גשם כבד לשטוף את מעונו של שר האוצר הירשזון.

אנו מודים לכל אחד ואחד מכם הרוכבים אשר טרח להגיע לאירוע חשוב זה. בזכותכם שר האוצר יודע שהאחריות הישירה למחדל תעריפי הביטוח מונחת על כתפיו, שתיקתו חייבת להסתיים, שכן במוקדם או במאוחר יהיה עליו להתייחס לבעייתינו. ללא הענותכם המרשימה לא היינו משיגים את מטרה חשובה זו.
תודה לכולכם !

מחר, יום ראשון, 7.1.07, 09:00, קבלת פנים לחברי וועדת השרים לענייני חקיקה בכנסת.
להזכירכם, מחר בשעה 10:00 תתכנס ועדת השרים לענייני חקיקה, לדון בהצעת החוק שהונחה לפניה ע"י ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) וח"כ סטס מיז'ניקוב (ישראל ביתנו). אנו נתכנס בשעה 09:00 מול קריית הממשלה בירושלים ונפגין נוכחות מאסיבית של רוכבים ואופנועים בצבעי המאבק. מטרתנו לתת רוח גבית לשרים חברי הועדה, בכדי שיתנו תמיכה ממשלתית בהצעת החוק שלנו. משמעות תמיכת ועדת השרים הינה קריטית להעברת החוק בקריאה טרומית בכנסת ביום רביעי.

מה אומרת הצעת החוק ?
ע"פ הצעת החוק 1804 יבוצע בפועל הסכם צו החציה אשר נכנס לתוקפו כבר בשנת 2001, אך בהיעדר סמכות ופיקוח מצד משרד האוצר צו זה אינו מיושם הלכה למעשה וגורם באופן ישיר לתעריפים הגבוהים אותם אנו משלמים.
רובן המכריע של תאונות הדו"ג הן תאונות מעורבות, כלומר תאונות בהן ישנה מעורבות של דו"ג וכלי רכב כבד יותר. ע"פ הסכם צו החציה משנת 2001, במקרים של תאונות מעורבות צריך להתחלק הפיצוי לרוכב האופנוע, באופן שווה בשווה בין חברת הביטוח של הרכב הכבד לבין חברת הפול. ובמילים אחרות, לצמצם את הוצאות חברת הפול ביותר מחצי !
חברת הפול, בהיותה שותפות של חברות הביטוח הגדולות, בוחרת לעבוד ע"פ כלים סטטיסטיים ומדדים משלה וזאת מבלי לחשוף את דרך החישוב, ובכך היא מרוקנת מתוכן את צו החציה ומטילה את כל הוצאות הפיצויים על רוכבי האופנועים המבוטחים מחוסר ברירה בחברת הפול.

מדוע חשוב להשתתף בפעילויות השבוע ?
מחר – יום א', תדון ועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת החוק הפרטית של חברי הכנסת ארדן ומיז'ניקוב, ותחליט האם להעלות את ההצעה לקריאה טרומית ביום רביעי בפורום רחב של כל חברי הכנסת. במידה ותחליט להעביר את חוק זה, והחוק אכן יעבור בקריאה הטרומית ביום ד', הרי שצעדנו צעד חשוב לכיווץ תעריפי הביטוח ע"י כפיית הסכם צו החציה על חברות הביטוח וחברת הפול. 

חשוב לציין: הצעות החוק שהונחו על שולחן הממשלה הינן הצעות חוק פרטיות. במידה ולא תתקבל הצעת החוק בועדת השרים ביום א', אנו נקבל את ההזדמנות הבאה רק בעוד חצי שנה ! יש לנו הזדמנות עכשיו לעשות שינוי היסטורי ורב חשיבות ועלינו להפעיל את כל כובד משקלנו במשך השבוע הזה, החל ממחר ב8:00 בבוקר.
נוכחותכם חשוב מתמיד !

אנו מזמינים את כולכם ליצור קשר כבר הערב עם מנהל האירוע – אלעד כהן Liquidspice) – 052-2600305) או עם אהוד אלדר, מנהל פורום קטנועים בתפוז ehudel@zahav.net.il .

תנו יד במאבק – כי החובה היא על כולנו.
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
לא נשלחו תגובות לידיעה


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים