מאבק הרוכבים: הודעת ועד הפעולה

13/12/2006 18:35:41

קצת פחות משלושה חודשים חלפו מאז החל המאבק הנוכחי בתעריפי ביטוח החובה. מאז, עברו קילומטרים רבים מתחת לגלגלי הציבור הדו גלגלי...

נקודות עיקריות אותן ניתן לציין במאבקנו היו הקמת ועד הפעולה - יוזמה ברוכה של אליקו אלג'ם, יו"ר מועדון האופנועים הישראלי. לראשונה מזה שנים רבות, הצליח ועד הפעולה לאחד את רוב הגורמים בענף (מועדון האופנועים הישראלי, אתרי החדשות, פורומים שונים, היבואנים ועוד...). בהמשך, ועד הפעולה הוציא לפועל את ההפגנה בכיכר המדינה, בה זכינו לראשונה בחשיפה תקשורתית ולאחר מכן ארגן את שיירת הרוכבים שליוותה את נציגי הרוכבים ואת ח"כ גלעד ארדן בדרכם לכנסת ישראל, לדיון בועדת הכלכלה.

במקביל, המשיכה עבודת נציגי "צוות הרשויות", עו"ד עמית ברגמן ועו"ד זהר גרינברג, מול משרד המפקח על הביטוח, חברי ועדות הכלכלה והכספים, ח"כים ושרים...

בהמשך גויסו על ידי היבואנים זוג לוביסטים מקצועיים , שעזרו לקדם את עניננו במסדרונות הכנסת ובלשכות השונות.

ביום שני האחרון, 11.12.06, התקיימה פגישה עם סגן ראש הממשלה, שר התחבורה והבטיחות בדרכים, רא"ל (מיל) שאול מופז, בה קבע האחרון כי בתוך 3 חודשים תוצג לאישורו הצעה למדיניות בכל הקשור לרכב הדו גלגלי בישראל, בהיבט התחבורתי, הכלכלי, הבטיחותי והחברתי. עד שתסתיים הכנת הצעות מדיניות זו, ראה לנכון השר לקבוע, כפי שמתחייב מנוהל תקין, כי אין מקום לשינוי בתעריפי ביטוח החובה.

בהמשך היום, התכנסה ועדת הכספים בכנסת, ובסיומה קראה הוועדה 'פה אחד' לשר האוצר לעכב את תעריפי ביטוח החובה לאופנועים ל-3 חודשים, ובמהלכם לפעול בשיתוף פעולה עם שר התחבורה והבטיחות בדרכים לקביעת מדיניות ראויה לרכב דו גלגלי.

למרות כל האמור לעיל, דקות ספורות לאחר סיום הישיבה יצאה הודעה לעיתונות מלשכת המפקח על הביטוח. בהודעה זו לא היתה כל התייחסות לעמדת שר התחבורה והבטיחות בדרכים או לעמדת ועדת הכספים. למעשה, הודעת המפקח על הביטוח עידכנה את סוכני הביטוח ואת כתבי העיתונות על החלתה של הרפורמה בתעריפי ביטוח החובה החל מתאריך 1.1.07.

תגובת נציגי הרוכבים וחברי ועדת הכספים לא אחרה להגיע:

"התנהגותו חסרת האחריות של המפקח תוביל להתמוטטות ענף הרכב הדו גלגלי בארץ ויהיו לה השלכות חמורות על המשק" אומר דרור גולדמן, יו"ר איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי בלשכת המסחר.

ח"כ סטס מיסז'וניקוב (ישראל ביתנו), חבר ועדת הכספים מוסיף - "החלטתו של פקיד במשרד האוצר לפעול בניגוד לדעת שר התחבורה ולהתעלם מהחלטות ועדת הכספים, שהיא הגוף המפקח על פעילות המשרד מטעם הרשות המחוקקת, מהווה זלזול חמור בעבודת הוועדה. חבל שהמפקח מונע מאינטרסים צרים של חברות הביטוח ולא לוקח בחשבון את הפגיעה הקשה שתהיה להחלטתו על עסקים ואזרחים רבים במדינה".

ביומיים האחרונים התנהלו ישיבות ארוכות במספר פורומים שונים. בכולן נדונו אפשרויות התגובה הנתונות בידינו. בתחילת השבוע הבא תתקיים מסיבת עיתונאים אליה יוזמנו נציגי התקשורת הרלוונטים - כתבי התחבורה, הביטוח והכלכלה
שליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.ג'ילרה ראנר 50יאאלה בלאגן13/12/2006 20:23:07
להתחיל לחסום את כל ת"א בשעה 5 (שיא הלחץ) להתחיל לעשות בעיות. אני הראשון שיבוא (כמו בכיכר המדינה) רק שלא יהיה על כביש מהיר כי אני על 50 סמ"ק.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים