דף הנחיות לפעילות המחאה

25/10/2006 18:36:59

דף הנחיות לפעילות המחאה שתתקיים ביום ב', 30 לחודש אוקטובר, 2006

כזכור, ועד הפעולה למאבק בעליית תעריפי ביטוח החובה החליט על פעולת מחאה ראשונה מתוך סדרת פעילויות שתתקיימנה בשבועות הקרובים. הפעילות תתקיים ביום ב', ה-30 לאוקטובר, בין השעות 07:00 ל-10:00. ביום זה נתפוס באופן חוקי, כולל תשלום לכרטיסי חניה אשר ימומנו על ידי ועד הפעולה, את מקומות החניה ברחוב "ה' באייר" (כיכר המדינה) בתל אביב.

למען הסר ספק: האירוע אינו מוגדר ואינו מתואם כהפגנה!!! ועד הפעולה קורא לרוכבים על אופנועים וקטנועים לתפוס את מקומות החניה בכיכר המדינה בתל אביב באופן חוקי בלבד, כולל כרטיסי חניה. כרטיסי חניה יחולקו במקום.

אנא הקפידו על הכללים המופיעים כאן. הסיקור החדשותי יהיה רב, ואיננו מעוניינים שהתקשורת תיטפל לעשבים שוטים. הקפידו להיות שקטים ופאסיביים במידה מכסימלית. האירוע נועד להעביר מסר אחיד ומיידי של מה יקרה אם יעלו מחירי ביטוח החובה. רוכב שסופג קללות מול מצלמות הטלביזיה ומפנה את השטח באצילות, עוזר למאבק יותר מכל דבר אחר.

רוכב אשר מתכוון לבוא כדי לעורר פרובוקציות, טוב יעשה אם לא יגיע כלל!

כללים לאירוע
1. יש לזכור שוב: האירוע איננו הפגנה. יש להימנע משלטים, חלוקת פליירים, מדבקות, או כל חומר אחר הנושא בחובו אופי הפגנתי, ואשר יכול לגרום למשטרה לפעול בגין התארגנות לא חוקית אשר תשים קץ לאירוע.
2. המגיעים לכיכר חייבים לשאת עימם את כל המסמכים הרלוונטיים לבדיקת רשיונות (רשיון נהיגה תקף, ביטוח) ולהגיע עם אופנוע או קטנוע תקינים. בנוסף זכרו את חובת המצאות הווסט הצהוב כמוגדר בחוק – כל זאת על מנת להמנע מדו"חות מיותרים.
3. יש להחנות את האופנועים לאורך המדרכה על הכביש בלבד!! במקומות המסומנים והמותרים לחניה. יש להחנות את האופנוע או הקטנוע מעט משמאל למרכז מקום החניה, כדי למנוע "השתתפות" של רכבים אחרים באותו מקום חניה.
4. את האופנועים יש להחנות כחוק!!!
5. במידה ותהיה מצוקת חניה למשתתפי הארוע, שני אופנועים יכולים לעמוד במקום חניה אחד ובודד.
6. לאחר החנייתו של האופנוע, התרחקו ממנו מעט כדי שלא תתבקשו להזיזו על ידי נהגים ועוברי אורח, וכדי להימנע ממגע ישיר מולם – כפי שמתואר בסעיף 12.
7. רוכב שמגיע לכיכר ואינו מצליח לתפוס מקום חניה, יפנה לרחוב סמוך ויחל בשרשרת חדשה של תפיסת מקומות חניה ברחובות הסמוכים לרחוב "ה' באייר" (כיכר המדינה).
8. אין להחנות אופנועים על המדרכה או במרכז הכיכר בשטח הפארק. זאת כדי להימנע מדו"ח של פקחי העירייה (למרות שהעירייה בעד המאבק באופן רשמי).
9. אין להתאגד בקבוצות של אופנועים כדי למנוע אף מראית עין של הפגנה, דבר היכול לגרום למשטרה לפעול בגין התארגנות לא חוקית אשר תשים קץ לאירוע.
10. אין להתאגד בקבוצות של מעל ל- 20 איש כדי למנוע אף מראית עין של הפגנה, דבר היכול לגרום למשטרה לפעול בגין התארגנות לא חוקית אשר תשים קץ לאירוע.
11. חובה!!! להימנע מכל התגרות או פרובוקציה מול אנשי משטרה, פקחים ושאר נושאי משרה ציבורית. במידה ומגיע אליכם אחד כזה, פנו את המקום והמשיכו את המאבק בתפיסתו של מקום חניה אחר באיזור.
12. במידה ואזרח מקלל, יורק או מתנהג באופן נלוז אחר, אין להגיב. במקרה של אלימות פיסית כלפי הרוכב או אל האופנוע, יש לפנות את המקום ולעבור למקום אחר, או לפנות לשוטר. בכל מקרה, אין להמשיך את התגרה.
13. אין לרכב בשום אופן באופן פרובוקטיבי, אלא באופן הזורם עם כיווון התנועה בלבד. אין לרכב באופן איטי במכוון, לבצע סלאלומים, הטיות, רכיבה מהירה, ווילי'ס או סטופי'ס.
14. ועד הפעולה לא יראה בשום צורה בעין סלחנית כל התגרות מכוונת ופרובוקטיבית של רוכב, וינהג בהתאם. רוכב אשר ועד הפעולה יראה אותו כפרובוקטור, יתבקש לעזוב את המקום, ובמקרים קיצוניים, תופנה אליו המשטרה.

לסיכום
אנו חייבים להיות ילדים טובים, גם על חשבון הבריאות הנפשית שלנו, וגם נוכח התגרויות אחרות. פועל יוצא של האירוע הוא תדמיתנו כרוכבים וכאופנוענים, במיוחד אל מול אמצעי המדיה הרבים שיהיו בכיכר ויעבירו את פרצופינו אל מול כל העם.

זיכרו: פעולת המחאה אינה המטרה כי אם אמצעי!!!
מטרתנו העליונה הינה עצירת עליית תעריפי ביטוח החובה.

שיהיה לכולנו בהצלחה.
ועד הפעולה למאבק בעליית תעריפי ביטוח החובהשליחת כתבה לחבר
תגובות גולשים    הוספת תגובה חדשה
1.ווילי אמתני....בשביל מה ביטוח בכלל???26/10/2006 13:05:15
ווילי על ככר המדינה לכל האורך.........
2.d60027/10/2006 22:22:16
בהצלחה!!! חבל שאני ירושלמי ועובד בשעות אלו. אני ושני הגלגלים שלי מחזיקים אצבעות שהמחאה תעורר שינוי כלשהו.


by xol | רשת מתנות מקוריות | דומיין עברי | משחקים וקונסולות | לוח קטנועים ואופנועים